Во моментов сме затворени, ве очекуваме од 10:00 ч.

Предјадење
Брускети од 6 вида семиња со козјо сирење и органски херлум домати
310 ден.
Бавно димена туна карпачо со кисел кромид, мача сунгер и васаби мајонез
430 ден.
Пита со октопод, зелени маслинки, мелени зачини и пикантна салса од домати и песто
680 ден.
Поховани ракчиња со сусам и слатко-кисел чили сос
650 ден.
Полжави со путер со лук маринирани во вино, зачини и пармезан
520 ден.
Суфле од печурки со микс од шумско овошје, со топено органско сирење и ароматично масло од тартуфи
310 ден.
Медитерански октопод на скара со зеленчук и салса од домати со зачини и дробени семки од кориандер
790 ден.
Вегетаријанско мени
Традиционална арапска даска (хумус, бабагануш, фалафел, тоум, табуле, арапско пита лепче)
430 ден.
Корејско крцкаво пилешко со пикантен сос и сусам
380 ден.
Салати
Моцарела Бафало со ромеско сос, бадеми, индиски ореви, фстаци и домашен песто сос
680 ден.
Свежа зелена салата со органски путер од кикирики и сладок балсамико дресинг
320 ден.
Цвекло салата со печени ореви, младо сирење и цитрус сос
320 ден.
Вегетаријанско мени
Радичо салата со свежи тартуфи, тиквици, диња и јогурт дресинг
310 ден.
Вегетаријанско мени
Салата од печено цвекло со ананас, филети од бадеми и рукола
310 ден.
Веган мени
Киноа салата со авокадо и микро тревки
450 ден.
Веган мени
Салата од рукола со шери домати, пармезан, ореви и слатко кисел прелив од мед и балзамико
320 ден.
Вегетаријанско мени
Цезар салата со крцкав ајсберг, говедска пршута и пармезан
340 ден.
Супи
Кремаста супа од вргањ и свежи шитаке печурки со соја пена
240 ден.
Веган мени
Супа од морков со ѓумбир и коријандер
190 ден.
Веган мени
Супа од целер со масло од тартуфи и чипс од пашканат
190 ден.
Вегетаријанско мени
Крем супа од брокула, фета сирење и кубети
210 ден.
Вегетаријанско мени
Паста
Равиоли од јастог со шафрон и вермут, сервирани со биск и планктон сос со блек тајгер шкампи
1,350 ден.
Лингвини помодоро со босилек и органски доматен сос
260 ден.
Веган Мени
Свежа паста касарече со кремав спанаќ и овчо сирење
350 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежа паста пене со маринирана туна и зелени маслинки
650 ден.
Вегетаријаснко Мени
Домашни шпагети Џеновезе со зелени маслинки и свежо рендани лути пиперчиња
440 ден.
Критарото тестенини со маринирани шкампи, чери домати и биск
1,350 ден.
Свежи кремасти равиоли со горгонзола и домашни ореви
390 ден.
Свежи таљатели со бавно готвено говедско рагу и младо рикота сирење
480 ден.
Вегетаријаснко Мени
Домашни шпагети болоњезе со ароматизирано масло од тартуфи и свежо наросен пармезан
330 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежи таљатели со димено пилешко и говедска пршута во кремав сос
450 ден.
Фусили со спирулина и органско тофу сирење
380 ден.
Лингвини од леблебија со пикантен доматен сос
330 ден.
Грчко Критарото со говедско, путер и свежо наросен пармезан
480 ден.
Рижото
Кремасто рижото со аспарагус и козјо сирење
430 ден.
Рижото од шкампи со пилешки шток и ароматичен биск
650 ден.
Рижото со шумски плодови, со шитаке и свеж вргањ
390 ден.
Рижото од димен лосос, со кора од лимон, домати и aроматични зачини
590 ден.
Рижото со морски плодови и доматен сос, бело вино и пармезан
650 ден.
Пилешко рижото со домашен аспарагус и суви домати
440 ден.
Органско рижото со мача чај и шејтан со медитерански зачини
440 ден.
Морска Храна
Свежо маринирани лигњи на скара со сезонска слата и шери домати
850 ден.
Стек од туна со зелена салата, авокадо и глазиран зеленчук во мед со печен сусам
990 ден.
Лосос теријаки со зеленчуково соте и басмати ориз
990 ден.
Морски плодови на скара со пикантен арабијата сос, домашна ракија и ароматизирани зачини
2,500 ден.
Месо oд нашата фурна на дрва - Јоспер
“Блек Ангус” стек-кралски одрезок
4,800 ден.
(≈400-500гр.)
Кременадла со коска (природно сушена)
1,190 ден.
(≈400гр.)
Кременадла (природно сушена)
1,350 ден.
(≈550гр.)
Бифтек (sous-vide)
1,450 ден.
(≈300гр.)
„T-bone“ стек (природно сушен)
1,590 ден.
(≈600гр.)
„Томахавка“ (природно сушена)
1,790 ден.
(≈820гр)
Месо
Пилешки стек со бела глазура, сервирана со резанки од ароматични тартуфи и крцкави компири
1,190 ден.
Говедски бифтек сервиран на грилована зелка натопена во сос од кајмак и јајце
490 ден.
Говедски ролат со пилешко, моцарела и дижон сос сервиран со кус кус
690 ден.
Јагнешко готвено на тивок оган со таљатели во бело вино и рузмарин
990 ден.
Меко и сочно мисиркино месо со путер од жалфија и млади компири
690 ден.
Печено пилешко маринирано во јогурт со млади компири, печурки и крем од павлака
490 ден.
Блек Ангус стек печен на ќумур
4,800 ден.
Зреена кременадла риб-ај, печенa на ќумур
1,350 ден.
Зреена кременадла Т бонe печенa на ќумур
1,590 ден.
Бифтек “sous vide”, печен на ќумур
1,450 ден.
Патка “confit” со слатко-кисел сос од портокал и аспарагус
790 ден.
Додатоци
Чипс од компир со горгонзола сирење
170 ден.
Варен зеленчук на пареа во путер
170 ден.
Мариниран кускус со билки
170 ден.
Пржени њоки со песто сос и пармезан
170 ден.
Пржени веџис компири со песто сос и пармезан
170 ден.
Десерти
Павлова торта со лимон и нане крем со кора од портокал
220 ден.
Пита од малина со свеж домашен крем
220 ден.
Чоколаден тарт со карамел и пикантен ѓумбир
220 ден.
Овошна фантазија со карамелизирано киви
220 ден.
Орео тарт со бадем и крем сирење
220 ден.
Фереро со лешник и фстак
260 ден.
Фантазија со три вида на чоколадо
260 ден.
Моцарт торта со лешник и фстаци
260 ден.
Традиционало тилече со карамел прелив
190 ден.
Сезонска овошна салата
220 ден.
Веган мени
Српска Васина торта со ореви
180 ден.