Во моментов сме затворени, ве очекуваме од 10:00 ч.

Скара
Ќебап
13 ден.
Мелено телешко, зачини (25 гр.)
Плескавица
120 ден.
Мелено телешко, зачини (200 гр.)
Шарска плескавица (мала)
160 ден.
Мелено телешко, зачини и кашкавал (250 гр.)
Шарска плескавица (голема)
190 ден.
Мелено телешко, зачини и кашкавал (350 гр.)
Домашна плескавица (мала)
160 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина и кашкавал (250 гр.)
Домашна плескавица (голема)
190 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина и кашкавал (350 гр.)
Налеј - плескавица (мала)
170 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина, кашкавал и павлака (250 гр.))
Налеј - плескавица (голема)
250 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина, кашкавал и павлака (500 гр.))
Налеј - плескавица (средна)
200 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина, кашкавал и павлака (350 гр.))
Полнета плескавица
200 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина, кашкавал и кајмак (350 гр.))
Комитска плескавица
200 ден.
Мелено телешко, зачини, и сецкано свинско (350 гр.)
Уштипци
180 ден.
Мелено телешко, зачини, сланина и кашкавал (350 гр.)
Џигер
150 ден.
250 гр.
Пилешки прсти
160 ден.
250 гр.
Пилешки стек
130 ден.
220 гр.
Пилешки увијач
160 ден.
Пилешко, сланина и кашкавал (250 гр.)
Полнето пилешко
180 ден.
Пилешко и кашкавал (250 гр.)
Батак
500 ден.
1 кг.
Крилца
130 ден.
500 гр.
Дипломатски ражнич
140 ден.
Пилешко и сланина (200 гр.)
Стек во сусам
170 ден.
250 гр.
Бела вешалица
180 ден.
230 гр.
Димена вешалица
220 ден.
Печеница, сланина и кашкавал (300 гр.)
Полнета вешалица
220 ден.
Свинско, сланина, кашкавал и кајмак (300 гр.)
Свинско печено
800 ден.
1 кг.
Свински увијач
180 ден.
Свинско, сланина и кашкавал (250 гр.)
Свински ражнич
160 ден.
200 гр.
Свинско филе
350 ден.
350 гр.
Растурен ражнич
300 ден.
Свинско, печурки, кромид и сос (500 гр.)
Шашлик
250 ден.
Свинско месо со зеленчук и печурки (200 гр.)
Димен колбас
130 ден.
200 гр.
Домашен колбас
600 ден.
1 кг.
Плетенка
200 ден.
Свинско и сланина (220 гр.)
Кременадла
550 ден.
1 кг.
Врат
550 ден.
1 кг.
Сланина
160 ден.
Димена на дрво (200 гр.)
Свежо ребро
550 ден.
1 кг.
Салати
Шопска салата
100 ден.
Домат, краставица, кромид, кравјо сирење, магдонос, маслинки
Грчка салата
120 ден.
Домат, краставица, кромид, маслинки, овчо сирење, оригано
Мешана салата
100 ден.
Домат, краставица, зелка, марула, морков, цвекло
Македонска салата
100 ден.
Домат, кромид, магдонос, маслинки, пиперка
Зелка салата
70 ден.
Зелка
Краставица салата
70 ден.
Краставица
Зелена салата
70 ден.
Краставица, марула
Таратур
100 ден.
Краставица, павлака и лук
Домат парче
40 ден.
Домат
Мимоза
100 ден.
Кромид, марула, јајце
Домат
80 ден.
Домат
Цезар салата
160 ден.
Домат, марула, кубети, пилешко, дресинг
Вегетаријанска салата
160 ден.
Домат, краставица, зелка, вариво, печурки, тиквици, морков, цвекло
Капрезе салата
160 ден.
Домат, моцарела, босилок
Пинџур
100 ден.
Домат, пиперка, лук, модар патлиџан
Тиквички чипс
130 ден.
Тиквички
Tиквички со конкасе сос
150 ден.
Домат, магдонос, тиквички, босилок
Ајвар
100 ден.
Пиперка, модар патлиџан
Шеф салата
220 ден.
Шери, марула, сирење, сланина, пченка, дресинг
Налеј салата
220 ден.
Шери, марула, пилешко, пармезан, маслинки, дресинг
Италијанска салата
250 ден.
Црвена марула, рукола, говедска пршута, моцарела, сок од портокал, круша
Ладни предјадења и додатоци
Помфрит (голем)
90 ден.
Помфрит (мал)
60 ден.
Кајмак
100 ден.
100 гр.
Гамби
150 ден.
250 гр.
Овчо сирење
100 ден.
100 гр.
Овчи кашкавал
120 ден.
100 гр.
Помфрит со сирење (голем)
100 ден.
Помфрит со сирење (мал)
80 ден.
Пиперка
20 ден.
Нафора (голема)
80 ден.
Нафора (мала)
40 ден.
Лепиња Налеј
90 ден.
Лепиња Босанска
25 ден.
Даска - Млечна (мала)
450 ден.
Овчо сирење, пармезан, роксфорд, овчи кашкавал, биено сирење, кајмак
Даска - млечна (голема)
800 ден.
Овчо сирење, пармезан, роксфорд, овчи кашкавал, биено сирење, кајмак
Даска - похована (мала)
450 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, пирошка. тиквици
Даска - похована (голема)
750 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, пирошка. тиквици
Даска - Налеј (мала)
500 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, пирошка. тиквици, кулен, пршута, овчо сирење, пинџур, овчи кашкавал
Даска - Налеј (голема)
850 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, пирошка. тиквици, кулен, пршута, овчо сирење, пинџур, овчи кашкавал
Пршут
200 ден.
100 гр.
Топли предјадења и чорби
Брускети
130 ден.
Домат и босилок / сланина, кашкавал, оригано
Крокети
120 ден.
Гиро свинско - Налеј
150 ден.
Тортиљи, свинско месо, компир, зеленчук
Буковки на скара
140 ден.
300 гр.
Похован кашкавал
120 ден.
130 гр.
Похована зденка
200 ден.
8 парчиња
Похован кромид
150 ден.
200 гр.
Гиро пилешко - Налеј
140 ден.
Тортиља, пилешко месо, компир, зеленчук
Шампињони на скара
120 ден.
300 гр.
Вргањ
250 ден.
330 гр.
Пирошка
80 ден.
Пилешка шунка и кашкавал
Топено сирење
180 ден.
Кравјо и овчо сирење, кашкавал, домат, кечап и оригано (300 гр.))
Омлет со кашкавал
100 ден.
Омлет со сирење
100 ден.
Биено сирење
100 ден.
100 гр.
Омлет со сланина и кашкавал
120 ден.
Јајце
30 ден.
Кравјо сирење на скара
80 ден.
Телешка чорба
100 ден.
Паста и Рижото
Паста Карбонара
200 ден.
Јајце и сланина
Паста Фунги
200 ден.
Печурки
Алио Олио
200 ден.
Лук и пиперка
Пршуто Цукини
250 ден.
Тиквици и пршута
Кватро формаџи
250 ден.
4 вида сирење
Фунги рижото
160 ден.
Печурки
Рижото - моцарела и пилешко
180 ден.
Рижото - морски плодови
200 ден.
Вегетаријанско рижото
150 ден.
Риба
Ципура
1,000 ден.
1 кг.
Лаврак
1,000 ден.
1 кг.
Филета ослич
250 ден.
400 гр.
Лосос
600 ден.
400 гр.
Пастрмка
900 ден.
350 гр.
Поховани лигњи
300 ден.
350 гр.
Лигњи на жар
300 ден.
350 гр.
Јадење по нарачка
Телешки бифтек
800 ден.
350 гр.
Телешки мускул
330 ден.
250 гр.
Ребро во фурна
800 ден.
1 кг.
Селско месо
300 ден.
Свинско, печурки, мелено и сос (350 гр.)
Коленица
300 ден.
350 гр.
Македонска тава
450 ден.
Печурки, тиквички, кромид, свинско, јунешко и сос (600 гр.))
Налеј тава
750 ден.
Телешки мускул, свинско филе, колбас, печурки и сос (600 гр.)
Селски пафлак
300 ден.
Свинско, праз, пиперка и сос (600 гр.)
Роловано пилешко
200 ден.
Рукола и моцарела
Пилешко Налеј
220 ден.
Пршута и коњак
Роловано пилешко (маслинки)
180 ден.
Пилешко со маслинки
Пилешко во сос од бадеми и кикиритки
220 ден.
Пилешко во кари
180 ден.
Пилешко со зелeнчук
180 ден.
Бечка шницла
200 ден.
250 гр.
Кафе и топли напитоци
Домашно кафе
40 ден.
Еспресо
40 ден.
Макијато
50 ден.
Капучино
60 ден.
Нес кафе
70 ден.
Чај
50 ден.
Салеп
50 ден.
Пијалоци
Кока кола
80 ден.
0.250 мл.
Фанта
80 ден.
0.250 мл.
Швепс
80 ден.
0.250 мл.
Тоник
80 ден.
0.250 мл.
Спрајт
80 ден.
0.250 мл.
Јаболка
80 ден.
0.250 мл.
Минерална вода
40 ден.
0.250 мл.
Цеден сок
100 ден.
0.250 мл.
Шумско овошје
80 ден.
0.250 мл.
Портокал
80 ден.
0.250 мл.
Праска
80 ден.
0.250 мл.
Минерална вода
90 ден.
1 л.
Пиво
Скопско
80 ден.
500 мл.
Златен Даб
80 ден.
500 мл.
Амстел
100 ден.
500 мл.
Хајнекен
130 ден.
500 мл.
Златен даб - Темно
90 ден.
330 мл.
Скопско Темно
80 ден.
500 мл.
Старо прамен
100 ден.
500 мл.
Лашко
80 ден.
500 мл.
Туборг
110 ден.
300 мл
Вина
Смедеревка Тиквеш
280 ден.
1 л.
Темјаника Тиквеш
500 ден.
750 мл.
Траминец Тиквеш
500 ден.
750 мл.
Александрија Тиквеш
500 ден.
750 мл.
Тга за југ Тиквеш
500 ден.
750 мл.
Александрија Куве Црвено Тиквеш
750 ден.
750 мл.
Александрија Куве Бело Тиквеш
750 ден.
750 мл.
Тиквеш СС
800 ден.
750 мл.
Вранец Тиквеш
800 ден.
750 мл.
Шардоне Тиквеш
800 ден.
750 мл.
Вранец Виларов Стоби
260 ден.
1л,
Македонско Црвено Стоби
260 ден.
1 л.
Македонско бело Стоби
260 ден.
1л.
Розе Стоби
260 ден.
1 л.
Стоби Куве
470 ден.
750 мл.
Стоби Мускат
500 ден.
750 мл.
Траминец - Бовин
1,000 ден.
750 мл.
Мускат Темјаника Бовин
1,000 ден.
750 мл.
Каберне Совињон Бовин
1,000 ден.
750 мл.
Александар Бовин
1,000 ден.
750 мл.
Траминец Тиквеш
160 ден.
187 мл.
Александрија Тиквеш
160 ден.
187 мл.
Тга за југ
160 ден.
187 мл.