Во моментов сме затворени, ве очекуваме во сабота (24 јули) од 11:00

Појадок
Oмлет врап
170 ден.
Тортиља, јајца, маслинки,печурки, шунка, кашкавал
Кубански сендвич
190 ден.
Лепче, јајце, зденка, домат, сланина, марула
Омлет со сирење
150 ден.
Омлет со кашкавал
150 ден.
Омлет со шунка кашкавал и печурки
160 ден.
Омлет со сланина кашкавал и печурки
170 ден.
Вегетаријански омлет
150 ден.
1. Италијански појадок
160 ден.
Полнети лепчиња со шунка и кашкавал
2. Италијански појадок
160 ден.
Полнети лепчиња со сирење и домат
Потпечени макарони
170 ден.
Јајца, бешамел, сирење, кашкавал
1. Солена палачинка
150 ден.
Шунка, кашкавал, павлака, печурки
2. Солена палачинка
160 ден.
Кулен, кашкавал, павлака
3. Солена палачинка
150 ден.
пилешка шунка, кашкавал*,павлака*, печурки
Пирошка
150 ден.
Сецкано сувомеснато пилешко и свинско, кисели краставички
Јајца на око со шунка
140 ден.
Предјадење
Фурнаринки со сусам
90 ден.
Фурнаринки со лук и путер
110 ден.
Фурнаринки со кашкавал и сланина
150 ден.
Лепчиња со кајмак и магдонос
150 ден.
Лепчиња со моцарела и лук
150 ден.
Лепчиња со моцарела и пршут
210 ден.
Брускети со домат
160 ден.
Лепче, домат, босилок, маслиново масло, лук
Помфрит со сирење
130 ден.
Помфрит
100 ден.
Топено сирење
170 ден.
Топла даска (Голема)
1,000 ден.
Пох. зденка, пох. маслинки, пох. кашкавал, крокети, топена моцарела со сланина, пирошки, печурки, пилешки прсти
Топла даска (мала)
550 ден.
Пох. зденка, пох. маслинки, пох. кашкавал, крокети, топена моцарела со сланина, пирошки, печурки, пилешки прсти
Ладна даска (Голема)
1,100 ден.
Пршута свинска, пршута говедска, кашкавал овчи, биено сирење, мешано сирење, кулен
Ладна даска (мала)
650 ден.
Пршута свинска, пршута говедска, кашкавал овчи, биено сирење, мешано сирење, кулен
Зачинет компир
140 ден.
Салати
Цезар
230 ден.
Рукола, марула, пилешки коцки, кубети, шери домати, пармезан, дресинг, балсамико
Данска
240 ден.
Mарула, пченка, фета коцки, шери домати, јајце, пилешки коцки, дресинг, балсамико
Гет
270 ден.
Рукола, марула, печено биено сирење, лешници, моцарела, чипс од сланина, балсамико
Медитеранска
200 ден.
Рукола, цвекло, морков, пченка, пармезан, балсамико
Шеф
240 ден.
Рукола, марула, кубети, пршут, ајдамер, краставица, домат, балсамико, дресинг
Пилешка
240 ден.
Домат, краставица, кромид, пиперка, пилешко, маслинки
Туна
260 ден.
Mарула, туна, краставица, домат, пченка, кромид, маслинка
Фреш
130 ден.
Домат, краставица, кромид
Фреш сирење
170 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење
Рукола
250 ден.
Рукола, шери домати, пармезан, маслиново масло, балсамико
Фрути Ди Маре
310 ден.
Mарула, рукола, морски плодови, морков, пченка, маслиново масло
Милано
230 ден.
Kростина лепче, пилешко, марула, биено сирење на коцки, пиперка, краставица, карамелизиран сос
Виенска
240 ден.
Kомпир, марула, рукола, пилешки прсти, сушен домат, морков
Мешана
160 ден.
Сезонски мешан зеленчук
Капрезе
200 ден.
Домат, свежа моцарела, босилек
Врапови
Цезар Врап
190 ден.
Tортиља, домат, јајце, марула, пченка, пилешки коцки, цезар сос, помфрит
Туна Врап
200 ден.
Tортиља, домат, кромид, марула, пченка, маслинки, туна риба, мајонез, помфрит
Мексички Врап
190 ден.
Tортиља, домат, кромид, црвен грав, марула, рукола, пченка, пилешки коцки, намаз павлака сос, помфрит
Гет Врап
260 ден.
Сецкано свинско месо, домат, кромид, сенф, кечап, помфрит
Пјадини и Пастрмајлии
Пјадина Пилешко
190 ден.
Домашна италијанска пиадина, пилешко месо, домат, марула, песто џеновезе намаз, кашкавал
Пјадина Пршут
220 ден.
Домашна италијанска пиадина, свински пршут, домат, марула и рукола, песто џеновезе намаз, кашкавал
Пјадина Болоњезе
220 ден.
Домашна италијанска пиадина, јунешко мелено месо, рукола, кашкавал
Пјадина “Гет“
270 ден.
Домашна италијанска пиадина, свинско сецкано печење, домат, марула, кромид, кашкавал, намаз од павлака
Свинска Пастрмајлија
230 ден.
Пилешка Пастрмајлија
230 ден.
Сендвичи и Бургери
Тоскано Сендвич со свинска пршута x3
160 ден.
Лепче, свинска пршута, кашкавал, домат, босилек, мајонез намаз, пармезан, помфрит
Тоскано Сендвич со свинска пршута x5
240 ден.
Лепче, свинска пршута, кашкавал, домат, босилек, мајонез намаз, пармезан, помфрит
Тоскано Сендвич со телешка пршута x3
210 ден.
Лепче, телешка пршута, кашкавал, домат, босилек, мајонез намаз, пармезан, помфрит
Тоскано Сендвич со телешка пршута x5
290 ден.
Лепче, телешка пршута, кашкавал, домат, босилек, мајонез намаз, пармезан, помфрит
Гет Сендвич х3
160 ден.
Лепче, пилешко поховано, кашкавал, кисела краставица, мајонез намаз, помфрит
Гет Сендвич х5
240 ден.
Лепче, пилешко поховано, кашкавал, кисела краставица, мајонез намаз, помфрит
Мини Бургери
210 ден.
Рустико лепче, плескавица, кашкавал, кис. краставица, кромид, помфрит, кечап
Стромболи - шунка
170 ден.
Шунка, пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Стромболи - кулен
180 ден.
Кулен пелат, кашкавал, кулен, оригано
Пица Сендвич - шунка
170 ден.
Шунка павлака, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Пица Сендвич - кулен
180 ден.
Кулен павлака, кулен, кашкавал, оригано
Биф Бургер + гратис лименка Coca Cola
270 ден.
Баварско лепче, јунешка плескавица, карамелизиран кромид, кис. краставица, домат, марула, намаз од сенф, помфрит
Гет Бургер
310 ден.
Баварско лепче, сецкано свинско печење, домат, марула, карамелизиран кромид, чедар, кечап, помфрит, намаз од павлака
Кулен Клуб
190 ден.
Песто џеновезе намаз, кулен, кашкавал, марула, домат, помфрит, кечап
Шунка Клуб
180 ден.
Павлака и мајонез намаз, пилешка и свинска шунка, кашкавал, марула, домат, помфрит, кечап
Пршута Клуб
200 ден.
Песто џеновезе намаз, свинска пршута, кашкавал, марула, домат, помфрит, кечап
Пица
Маргарита (мала)
240 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Маргарита (средна)
340 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Маргарита (џамбо)
530 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Наполетана (мала)
260 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Наполетана (средна)
360 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Наполетана (џамбо)
600 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Везувио (мала)
270 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Везувио (средна)
380 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Везувио (џамбо)
630 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Капричоза (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Капричоза (средна)
390 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Капричоза (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Кулен (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Кулен (средна)
400 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Кулен (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Четири Сирења (мала)
380 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Четири Сирења (средна)
490 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Четири Сирења (џамбо)
680 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Туна (мала)
290 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Туна (средна)
410 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Туна (џамбо)
650 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Пршута (мала)
380 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Пршута (средна)
490 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Пршута (џамбо)
680 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Сланина (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Сланина (средна)
400 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Сланина (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Вегетаријанска (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Вегетаријанска (средна)
390 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Вегетаријанска (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Калцоне (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Калцоне (средна)
400 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Калцоне (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Гет (мала)
460 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Гет (средна)
610 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Гет (џамбо)
830 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Фрути Ди Маре (мала)
400 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Фрути Ди Маре (средна)
520 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Фрути Ди Маре (џамбо)
690 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Песто (мала)
290 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Песто (средна)
410 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Песто (џамбо)
650 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Оливиа (мала)
260 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Оливиа (средна)
360 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Оливиа (џамбо)
600 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Kарбонара (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Kарбонара (средна)
400 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Kарбонара (џамбо)
640 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Модена (мала)
290 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Модена (средна)
410 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Модена (џамбо)
650 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Поло (мала)
290 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Поло (средна)
410 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Поло (џамбо)
650 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Болоњезе (мала)
290 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Болоњезе (средна)
410 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Болоњезе (џамбо)
590 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Горгонзола (мала)
400 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Горгонзола (средна)
520 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Горгонзола (џамбо)
690 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Густо (мала)
460 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Густо (средна)
630 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Густо (џамбо)
860 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Паста
Пршута
290 ден.
Свинска пршута, хопла, пелат, пармезан
Пилешко
280 ден.
Пилешко, хопла, печурки, пченка, брокула, кари
Примавера
270 ден.
Мешан зеленчук, хопла, пармезан
Болоњезе
280 ден.
Мелено месо, пелат домат
Карбонара
280 ден.
Сланина, јајце, лук, хопла, пармезан
Фунги (Печурки)
280 ден.
Вргањ, шампињони, лук, магдонос, путер, пармезан
Четири Сирења
290 ден.
Пенне Арабијата
220 ден.
Макарони, шери домат, свеж босилок, магдонос, пелат, маслинки
Таљатели Со Ракчиња
360 ден.
Ракчиња, паста таљатели, маслиново масло
Тортелини Со Пршут
310 ден.
Тортелини, свинска пршута, доматно пире, хопла, пармезан
Тортелини Со Печурки
300 ден.
Тортелини, вргањ, шампињони, хопла, пармезан
Вегетаријански Лазањи
260 ден.
Мешан зеленчук, пелат, кашкавал, пармезан
Лазањи Болоњезе
280 ден.
Мелено месо, пелат, кашкавал, домат, бешамел сос
Рижото
Рижото со печурки
240 ден.
Печурки, пармезан, хопла, магдонос, лук
Рижото со зеленчук
240 ден.
Брокула, пиперка, тиквица, пченка, шери домат, пелат
Пилешко Рижото
250 ден.
Ориз, пилешко, кари зачин, хопла, пелат, пармезан
Рижото Примавера
250 ден.
Пченка, тиквица, брокула, пиперка, пармезан, хопла, шери
Рижото Фрути Ди Маре
410 ден.
Лигњи, школки вонголи, школки дупли, ракчиња, пелат
Рижото со Вргањ
310 ден.
Хопла, вргањ, магдонос, лук, пармезан
Јадења од Месо
Пилешки прсти со помфрит
240 ден.
Пилешко со кари
270 ден.
Пилешко со зеленчук
290 ден.
Пилешки стек со помфрит
180 ден.
Похован пилешки стек со помфрит
200 ден.
Mексички Прсти
290 ден.
Филе Гет
350 ден.
Свинско филе, ориз и брокула, филе сос
Филе Капрезе
460 ден.
Свинско филе, свежа моцарела, песто џеновезе, шери, помфрит зачинет
Благо луто пилешко
260 ден.
Пилешко, сланина, благо лут сос, компир менчо
Пилешко Суфлаки
240 ден.
Пилешко, црвена пиперка, тиквица, зазики сос
Пилешко Хаваи
290 ден.
Пилешко, ананас, пиперки, кромид, ориз, чили сос
Десерт
Топло / Ладен колач
150 ден.
Гет палачинка Нутела
170 ден.
Нутела, плазма, банана, шлаг
Гет палачинка Сникерс
170 ден.
Крем, кикирики, мед
Гет палачинка Рафаело
170 ден.
Бел крем, кокос, ореви
Палачинка со Нутела
170 ден.
Палачинка со крем
110 ден.
Палачинка со мед и ореви
140 ден.
Палачинка со џем
110 ден.
Овошна салата
150 ден.
Чиз Кејк
120 ден.
Вафла по избор
150 ден.
Какао или бел крем – ion nucrema, чоколаден прелив, плазма
Вафла Нутела
190 ден.
Пијалоци
Heineken (0.33)
90 ден.
Скопско (0.33)
70 ден.
Кока кола (0.25)
50 ден.
Fanta (0.25)
50 ден.
Schweppes (0.25)
50 ден.
Rosa негазирана (0.5)
40 ден.