ЗЛАТНИ ХОТЕЛИ: ХОТЕЛ МОЛИКА! Релаксација на Пелистер (Февруари - Април)! До 25% попуст на ноќевање со појадок или со појадок и вечера во двокреветна соба за термин по избор во Хотел Молика

Цена од

640 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

800 ден.

Попуст

20%

Заштеда

160 ден.

Купени: 113

 • Национален парк Пелистер, Битола

  Одведи ме таму

  047 229 406; 075 495 725

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање по избор во двокреветна соба

Опции на понудата:

BB Ноќевање (Февруари) 1,100 ден. (18 еур)
830 ден. (13 еур)
BB ноќевање (Март-Април) 860 ден. (14 еур)
688 ден. (11 еур)
BB ноќевање за престој од 3 дена и повеќе (Март-Април) 800 ден. (13 еур)
640 ден. (10 еур)
HB ноќевање (Март-Април) 1,050 ден. (17 еур)
840 ден. (14 еур)
HB ноќевање за престој од 3 дена и повеќе (Март-Април) 990 ден. (16 еур)
792 ден. (13 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2020 до 30.04.2020
 • Понудата не важи за Велигден!
 • За време на викенд денови потребно е да престојувате минимум две ноќевања
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот.
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на меил до хотелот за да ја потврдите резервацијата.
 • За туристичка такса се доплаќа 40 денари на ден по лице директно во хотелот.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • За деца до 5 години кои не користат кревет и оброци во ресторанот сместувањето е бесплатно.
 • За деца од 5 - 12 години кои користат кревет и оброци во ресторанот за сместување добиваат попуст од 30% на редовната цена дирекно во хотелот.

Опис

ЗЛАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

⭐ Над 1000 задоволни корисници!

⭐ Дом на ендемски вид бор - Молика.

⭐ Прекрасна природа за истражување и планинарење.

⭐ Панорамски поглед врз Битола и околината!

Хотел Молика

Хотел "Молика" претставува бисер на Пелистер. Едно од ретките места каде човек може да ја почувствува недопрената природа, да се одмори од секојдневието и да ужива во беспрекорната услуга на персоналот.
Хотелот работи со "полна пареа" преку цела година и за него не важат "класичните" сезони.

Хотел "Молика" се наоѓа во југозападниот дел од Република Македонија. Лоциран е во просторот на Националниот Парк "Пелистер" на локалитетот "Бегова Чешма" на надморска височина од 1420 метри, сместен во раскошот на прекрасна моликова шума.

Самата местоположба на хотелот на североисточниот дел од Националниот парк, овозможува поглед на Пелагониската котлина, градот Битола и околината, кој ви го одзема здивот. Овој дел од паркот е еден од најинтересните и највозбудливите локалитети специфичен по богатството на ретки видови растителен и животински свет.

Пелистер

Националниот парк Пелистер се наоѓа помеѓу Преспанската котлина и котлината Пелагонија. Тој е прв прогласен национален парк на територијата на Македонија, во 1947 година. Се простира на 10400 хектари и опфаќа дел од планината Баба, со највисокиот врв Пелистер (2601 метри). Најзаслужен за добивањето на стаутост Национален Парк е петтоигличниот бор МОЛИКА – што го открил австрискиот ботаничар Аугуст Гризебах во 1839 година. Моликата ја има и на други планина на Балканот, но тука гради најкомпактна шумска заедница. Шетајќи низ Пелистер ќе наидете на стебла постари од 230 години. Во пролет и лето, ливадите се накитени со разнобојните цветови на: пелистерската небесна роса, пазикуќата и пелистерската качунка. Глетката ќе ви ја збогати и летот на дневните пеперутки Scythris crupta и Scyrthris similis кои живеат само на Пелистер. Тука се среќава и ноќната пеперутка Hadena clara macedonica која ја има само во Македонија. Ако ја сакате археологијата, најдете време да ги посетите населбите од железното доба и средновековниот период кои се во непосредна близина на паркот. Следејќи ја долгата магистрала на познатиот пат од Римско време - Виа Игнација, која поминува низ Пелистер ќе имате и вие можност да чекорите по патот по кој поминувале Апостол Павле, македонската фаланга, римските легии и византиските цареви.

Пелистерскиот масив е испресечен со поголем број на живописни планински реки низ кои течат бистри и ладни води. Сите ја сочинуваат нивната исконска дивина во декорот на планинскиот пејсаж. Тие се украс на планината и го облагородуваат пејсажот низ кого протечуваат.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.