Дестинација Македонија! Релаксирајте се покрај брегот на Охридско Езеро (Септември-Ноември)! 21% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во двокреветна соба во Boutique Villa Arte, Охрид во вредност од 2400 ден. по цена од 1900ден.

Цена

1900 ден.

Вредност

2400 ден.

Попуст

21%

Заштеда

500 ден.

Преостанато време

 • Славеј Планина, Охрид, Македонија

  Одведи ме таму

  071 331 222

  [email protected]

Добивате

Во понудата е вклучено ноќевање со појадок за 2 лица во двокреветна соба

 • Бесплатен wi - fi интернет
 • Бесплатен паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.09.2020 до 31.12.2020
 • Купонот за оваа зделка потребно е да го прикажете на рецепција од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон 
 • По купување на купонот потребно е истиот да го препратите на е-маил на хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Вилата Арте е совршена комбинација на божествена и вештачка уметност, угостувајќи ги сите кои навистина уживаат во длабока убавина и истата ја ценат. Без разлика дали гледате едно од најстарите и најсините езера во светот од вашата тераса или пак се релаксирате покрај 30 брилијантни слики на легендарниот македонски надреалист Васко Ташковски, расфрлени низ ѕидовите на вилата, ремек - делата на природата и исклучителниот талент ќе лебдат околу вас.

За вашето целосно уживање во Вила Арте, ние ви нудиме 18 луксузни апартмани, вклучувајќи 9 соби со двокреветни соби, 2 двокреветни соби, 1 делукс двокреветна соба со софа кревет, 2 апартмани со по 1 судија, 1 студио, 1 студио со делукс, 2 апартмани со една спалня.

Сите сместувања вклучуваат посебен тоалет и бања со туш и SOS повик, фрижидер, LCD екран со кабловска телевизија, бесплатен Wi-Fi, електричен бокал, фен за коса, клима уред, модерен мебел и тераса. Вила Арте исто така располага со личен лифт, лоби, бар и ресторан за појадок, градина тераса, мала конференциска сала (до 30 луѓе), како и сопствен подземен паркинг.

Важно и фер да се знае: престој на вашите миленици не е услуга што ја нудиме. Нашата крајна цел е да обезбедиме мир и ред во куќата за вистинско празник искуство за сите наши гости. Вилата, исто така, не обезбедува простории за пушачи. Вашите важни документи, вредни предмети и пари ќе бидат безбедни во трезорот на приемот на Вила Арте.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.