Cyber Monday! Разубавување во Silhouette! До 67% попуст на пакет третмани за лице или за тело по избор во Silhouette

Цена од

790 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1900 ден.

Попуст

58%

Заштеда

1110 ден.

Купени: 21

 • Skopje City Mall, Ljubljanska, Skopje, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  02 3073 605

 • Васил Главинов 7б/ кат 5 (Центар)

  Одведи ме таму

  02 3131 313

Добивате

Опции на понудата:

2 боди компјутер, 2 слимтон 1,000 ден. 890 ден.
2 третмани липолица, 2 слимтон 2,990 ден. 1,390 ден.
2 третмани мастер, 2 боди компјутер, 2 слимтон 4,200 ден. 1,680 ден.
5 кавитатации, 5 вселенски брод, 5 микро компјутер 20,500 ден. 7,999 ден.
Пакет третмани за лице: 1 скин мастер, 1 мезо на лице 1,900 ден. 790 ден.
Пакет третмани за лице: 1 криолифтинг, 1 радиофрекфенција, 1 ултразвук 2,990 ден. 999 ден.

*Детален опис за третманите погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2019 до 10.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Tретманите за лице важат за мажи и за жени, останатите опции важат само за жени
 • Задолжителна е предходна резервација!

Опис

Третмани за тело

Боди компјутер - третман со четири функции во еден третман. Зголемување на циркулација, отстранување на масните наслаги, длабинско разбивање на целулитот и лифтинг. Резултатот е брзо топење на масните наслаги и намалување на обем.

Слимтон - третман кој е алтернатива во светот на пластичната хирургија. Работи директно на тонусот  на мускулатурата, го отстранува целулитот во целост, прави лимфна дренажа ја измазнува кожата.

Кавитација - единствена метода на целосно распрснување и разложување на масните клетки под дејство на ултразвук.

Липолиза - или нехируршка липосукција, третман кој ги разградува и топи масните наслојки како липосукција со 4 различни фреквенции со вклучена лимфна дренажа.

Мастер - третман со едновремена комбинација на 6 во 1: тонификација, слабеење, подобрување на циркулација, анти-целулит и дренажа.

Третмани за лице

Криолифитнг - прилепување на кожата на мускул, прави измазнување на борите на лицето и лифтинг.

Скин мастер - третман за чистење на лицето, пилинг,  дезинфекција и затворање на порите

Радиофрекфенција - третман кој прави лифтинг на лицето, топење на вишокот масти и поттикнување на лачење на колаген со помош на инфра црвени зраци.

Мезо на лице - третман кој прави лифтинг и контракција на мускулот на лицето.

Silhouete

Silhouete e македонски бренд, симбол за убава и негувана жена, кој веќе 27 години е во чекор со најголемите трендови и новитети на полето на естетиката, козметологијата и убавината. Салонот располага со над 70 видови апарати со повеќе функции и програми кои опфаќаат третмани на лице, тело и коса. Silhouete е спој на најсовремена технологија и обучен персонал каде секоја жена може да ја добие својата посакувана трансформација. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.