7 ја следат оваа компанија


La Mer - Сетови за нега на кожа

1380 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

1. The Glowing Energy Collection - сет за енергија и блескавост на кожата

Сетот вклучува:

 • Crème de la Mer Moisturizing Cream, 7ml: Луксузно богат крем кој длабоко ја смирува и навлажнува кожата, така што изгледа природно и регенерирано.
 • The Renewal Oil, 30ml: Повеќенаменско, двофазно масло што ја враќа хидратацијата на кожата, ја прави мека, ултра мазна и блескава.
 • The Replenishing Oil Exfoliator, 5ml: Нежен чистач за лице кој ја подобрува, детоксифицира и обновува кожата.

Употреба: Нанесете го маслениот ексфолијатор на сува или влажна кожа по желба. За поинтензивна ексфолијација, нежно масирајте на сува и исчистена кожа. За да добиете крема текстура од маслото, додадете вода за да ги растворите природните кристали на ексфолијација. Исплакнете со топла вода и со нежно тапкање исушете. Користете го 3-4 пати неделно. Нежно протресете го маслото за обновување за да се активира. Извлечете 3-5 капки и нанесете на лицето и вратот наутро и навечер. Масажа во коса, кутикули и суви области на телото нанесете по потреба. Кремот Crème de la Mer мора да се загрее неколку секунди помеѓу прстите додека не стане транспарентен, а потоа со нежно тапкање да се впие во кожата.

2. The Mini Miracle Broth™ Collection - сет за чистење, регенерација и хидратација на кожата

Сетот содржи: 

 • The Cleansing Foam, 30ml - пена за чистење на кожата
 • The Treatment Lotion, 30ml - лосион за подготовка и дополнителна хидратација
 • The Regenerating Serum, 5ml - серум за регенерација
 • The Moisturizing Soft Cream, 15ml - крем за хидратација

3. The Miracle Broth™ Hydration Duo - сет за ревитализација и сјај на кожата

Вашата кожа нека блеска со овој сет од 2 производи, кој ги содржи фаворитите за обнова и здрав изглед на кожата.

Сетот содржи:

 • The Revitalizing Hydrating Serum, 15ml - серум за лице, нанесете 1-2 капки наутро и навечер
 • The Moisturizing Cool Gel Cream, 15ml - гел-крем за хидратација, загрејте го со врвовите на прстите и со нежно тапкање нанесете на лицето.

4. The Treatment Lotion Hydrating Mask - 1 апликација/маска за хидратација

Оваа иновативна маска за лице ќе ја нахрани и хидрира вашата кожа со виталност и енергија. Со јапонска технологија за "прегрнување на кожата" и милиони микро влакна кои даваат концентриран наплив на заздравувачка на хидратација, оваа маска видливо придонесува за здрав изглед на кожата за само неколку минути. Употреба: Одвиткајте ја и наместете ја на чисто лице, опуштете се и оставете да делува 5 минути. Отстранете ја и вишокот вмасирајте го на кожата за ултимативна хидратација.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.