Бременост без грижи! 60% попуст на рутински ултрасонографски преглед во бременост од Sante Plus Group во вредност од 2500 ден. по цена од 990 ден.

img

Цена

990 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1510 ден.

Преостанато време

Купени: 9

Добивате

Рутински ултрасонографски преглед во бременост

Прегледот го извршуваат:

 • Проф. Д-р Адамова
 • Д-р Елма Абдула
 • Д-р Бранко Поповски
 • Д-р Гордана Кипроска
 • Д-р Божидар Бошковски

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.10.2020 до 07.11.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Скрининзите во бременоста се препорачуваат на сите бремени жени, не само поради нивното здравје, туку и поради здравјето на плодот.
Овие скрининзи и прегледи се препорачуваат на сите трудници независно од нивната возраст, сè со цел што поголем процент откриени ризични бремености, откриени малформативни плодови, спроведени навремени консултации, како и навремени решенија за секоја бременост.

Специјалната Болница по Гинекологија Акушерство и Биопотпомогнато оплодување Санте Плус располага со сите современи медицински услови за да може да се справи со проблематиката пред и после пораѓајот, како и сите болести кои се од гинеколошка гранка. Во Санте Плус работи високо квалификуван медицински персонал кој нуди 24 часовна професионална услуга.

Најсовремени испитувања:

 • дијагностика и лекување на стерилитет
 • третирање на нередовен менструален циклус
 • анализи и лекување на менопауза
 • тестови за рано утврдување на карциноми
 • подврзување на туби како контрацептивна метода
 • операции за лекување на различни гинеколошки болести
 • миектомијa
 • хистеректомија
 • екстраутерина
 • оваријални цисти
 • операции од областа на урологијата и третирање на incontinentio urinае (неможност за задржување на урина)  
 • инфекции на урогенитален систем, дијагностицирање и лекување на цистични промени
 • гинеколошки инфекции
 • совети за планирање на семејство (постапки за заштита од бременост)

Нова Перспектива за Вашето Здравје, Пациентите на прво место.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.