Дестинација Македонија! Уживајте во прекрасната Битола (Јули-Септември)! 28% попуст на ноќевање за две лица на Широк Сокак во Битола во ROBEVSKI Luxury Rooms во вредност од 2769 ден. по цена од 1990 ден.

Цена

1990 ден.

Вредност

2769 ден.

Попуст

28%

Заштеда

779 ден.

Добивате

Едно ноќевање за две лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.07.2020 до 30.09.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби диркетно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Доколку сакате да искориститие ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Името на собата од понудата е "Куд Стив Наумов", повеќе за неа можете да прочитате на следниот линк: https://robevski.com/room/kud-stiv-naumov/
 • Доколку сакате соба со поглед на широк сокак т.н. "Hamidie" се доплаќа 1200 денари на денари на лице место.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Robevski luxury rooms се наоѓа на 33 км оддалеченост од Лерин (Florina) и на само 10 км од националниот парк Пелистер. Објектот е во срцето на Битола, на самата амбиентална улица Широк Сокак, веднаш до старата Католичка црква. Собите се сместени во историска градба, стара околу 200 години, сега целосно реконструирана во луксузен историски времеплов кој ги прераскажува приказните од минатото во нашата убава и единствена Битола. Уникатноста на собите произлегува од личности во минатото кои оставиле траен белег.

Robevski luxury rooms располага со 6 луксузно опремени соби во различен стил. Тие се именувани по најамбиенталната улица во Битола ,,Широк Сокак” која во минатото ги носела имињата на познатите Хамиде Џемеси, Крал Петар, Маршал Тито, како и соба именувана по таткото на модерна Турција, Кемал Ататурк кој своето образование го стекнал токму во овај град. Исто така градот надалеку е познат и како град на конзулите, па затоа и една од собите е именувана на овој начин.  Секоја соба има своја автентична приказна, поврзана со историјата на Битола. Објектот располата со соби во стил на конзулска и градска Битола, луксузен амбиент во кој сами ќе се уверите. Сите соби се опремени со бањи, инвертер клима, фрижидер, сеф, фен за коса, хипоалергични и антибактериски душеци, LCD телевизор со кабелски приклучок, бежичен Интернет, а дел од собите имаат и балкон со фантастичен поглед кој гледа директно кон најубавата улица во Битола, Широк Сокак. Исто така гостите во собата може да се послужат со кафе, чај и овошје. Во скоп на собите има казино и ресторан за здрава храна.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ja посетите БИТОЛА

 • Градот е познат под името Град на Конзулите, бидејќи тука се наоѓале конзуларните претставништва на европските земји во времето на Отоманската Империја.
 • Не сте биле во Битола, ако не сте пиеле кафе на Широк Сокак - пешачка зона со најголемите продавници, ресторани, театарот со опера, галерии и многу други кафулиња и клубови.
 • Градот се наоѓа на римскиот пат Виа Игнација (Via Ignatia), каде што е и античкиот град Хераклеја Линкестис.
 • Реката Драгор тече низ центарот на Битола, со тек низ селата Дихово и Братин Дол. Се влева во Црна река (1 км северозападно од селото Новаци.)
 • Саат-кулата за многумина е и симбол на градот Битола. Според легендата, кулата е изградена кога отоманските власти во градот, односно Турците, поминале по сите околни села и собрале околу 60.000 јајца од коишто направиле малтер. Од смесата измешана со камења ја изградиле кулата чии цврсти ѕидови стојат и денес неоштетени.
 • Браќата Манаки - Јанаки и Милтон биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле родени во влашкото село Авдела, кое денеска се наоѓа во Егејска Македонија.
 • Старата Битолска Чаршија со околу 900 дуќани и над 140 занаети и професии го диктираа темпото на животот на целокупното население и од градот, но и од околните места.
 • Пелистер - највисокиот врв на Баба Планина, (2.601 м.н.в) претставува трет највисок планински врв во Македонија и често се користи и како име за самата Баба Планина и синоним за градот Битола.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.