Дестинација Македонија! Вистинско пролетно доживување! 32% попуст на посета на резбарско ателје Зингибер + дегустација на три вина во винарија Пешков, Кавадарци во вредност од 2490 ден. по цена од 1690 ден.

img

Цена

1690 ден.

Вредност

2490 ден.

Попуст

32%

Заштеда

800 ден.

Преостанато време

Купени: 4

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.04.2021 до 18.08.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Минимум број за реализација на турата е 2 лица
 • Максимум број за реализација на турата е 8 лица
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

ОПИС НА ПОСЕТАТА

 • Пристигнување во Кавадарци , следува традиционален пречек со вино и ракија од страна на домаќините во резбарско ателје Зингибер кое ќе ви даде чувство „како дома - далеку од дома“ како резултат на топлото гостопримство од семејството Милеви (локација – Егејска бр. 33 а , Кавадарци) . На влез ќе бидат запазени сите мерки и протоколи за заштита од Covid 19 .
 • Ќе имате можност да дегустирате еколошки специјалитети од овој регион подготвени од домаќините на традиционален начин меѓу кои е и маџунот како еден од најпозантите лекови уште од времето на Султан Сулејман.
 • Разгледување на ремек делата и нивна презентација . Во ателјето се негува македонската традиционална резба повеќе од 30 години со сите нејзини автентични вештини. Слушнете ја приказната за нивните скромни почетоци и видете ги уникатните дела што се направени овде.
 • По презентацијата следува едукација и можност да се проба резбарска вештина поднадзор на резбар Марјан со исксутво повеќе од 30 години. Резбарење на различни мотиви меѓу кои и вашето име или значајна дата на парче дрво.
 • Лотарија и забава - најсреќниот гостин добива сувенир специјално изработен од резбарското ателје Зингибер.
 • По лотаријата секој гостин за спомен добива еден мал, но вреден сувенир, а тоа е срцето на секој Македонец преку автентичен изворен сувенир. Сувенирот е медалјонче од црешово дрво со гранче од винова лоза, на кое пишува: Ова е гранче од винова лоза од сортата кратошија, една од најстарите вински лози на светот. Посета на семејна винарија Пешков оддалечена на 5 минути возење од резбарското ателје (локација Пешо Самарџиев бр. 37 , Кавадарци).
 • Дегустација на три вина : две бели (смедеревка - органска, темјаника) и црвено(вранец) со мезе од домашно козјо сирење , традиционален варен кавадаречки ѓеврек, говедска пршута и домашен маџун. Сето ова е послужено на дрвена даска што ја добива секој гостин посебно и истата може да ја понесе со себе како спомен.
 • Следува едукација за процесот на правење бело и црвено вино од страна на винарија Пешков која во изминатите неколку години комплетно го насочи своето производство кон производство на органско вино.
 • За крај ќе имате можност самите да си наточите шише вино од винаријата , истото да го запечатите, брендирате со етикета од вина кои се со лимитирана количина (сопствен број) и да го понесете со себе.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.