Cyber Monday! Здрави и FIT! За сите возрасти! 61% попуст на месечна члeнарина за p90x тренинзи, kid power или каланетика + архива за водење на резултати + совети за исхрана во вредност од 1500 ден. по цена од 590 ден.

Цена

590 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

61%

Заштеда

910 ден.

Купени: 10

 • Vasil Gjorgov 21/1, Skopje (спроти ТЦ Зебра)

  Одведи ме таму

  072 23 83 93

  [email protected]

Добивате

Месечна чланарина за p90x тренинзи, kid power или каланетика 

 • Постојан надзор од искусен тренер
 • Водење архива со сопствени постигнати резултати 
 • Совети за исхранување во текот на вежбањето

*Понудата важи за мажи, жени и деца

 • Динамика: 3 пати неделно
 • Времетраење на тренинг: 1 час

Tермини: 

 • p90x - Машки: вторник, четврток и сабота (10:30; 12:00; 18:30; 20:00; 21:30)
 • p90x - Женски: понеделник, среда и петок (10:30; 12:00; 18:30; 20:00; 21:30)
 • Kid Power - Деца: понеделник, среда и петок (09:00 и 17:00)
 • Callanetics: вторник, четврток и сабота (09:00 и 17:00)

*Повеќе за програмите можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2019 до 30.12.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно пријавување на телефон 072 238 393

Опис

P90X, или Power 90 Extreme претставува режим за вежбање, создаден од Тони Хортон во 2005 година. Оваа програма претставува најсовршена фитнес програма со која ќе ги развиете вештината, координацијата, издржливоста и флексибилноста за која што сте мислеле дека е невозможна. 

Сите жени и мажи се градени различно. Оваа програма ги препознава овие разлики и е креирана за секоја индивидуа да ја оствари својата замислена цел. 

p90x не е како секоја друга обична тренинг програма. 

Стотина уникатни движења и 90 супер напорни тренинзи на телото ве носат на поинаков левел!

Kid Power претставува програма за вежбање наменета за деца над 7 години. Забавните спортски активности се игри во кои сите деца сакаат да учествуваат. Kid Power е програма со цел да ги активира децата низ спортски игри и забава.

Ова е период во кој децата се развиваат, но поради долгиот период на седење во клупа доаѓа до загрозена и слаба мускулатура што подразбира завземање неправилни положби на телото заради замор.

Kid Power програмата е составена од вежби и активности за развивање на општа подвижност, брзина, рамнотежа и на специфичен начин развивање на телесната снага и издржливост.  Усовршување на специфична моторика во специфични спортови како и насочување кон одредени спортски гранки.

Callanetics или каланетиката претставува програма за вежбање што вклучува чести повторувања на мали мускулни движења дизајнирани за подобрување на тонусот на мускулите. Оваа програма претставува специфичен систем на вежби кои влијаат на мускулниот и потпорниот дел на телото на човекот.

Оваа програма била развиена во раните 80ти кога Callan Pinckney се обидувала да направи систем на вежби слични за да го реши проблемот на грбот кој го имала од своето раѓање. 

Теоријата на каланетиката е дека површинските мускули на телото се поддржани од подлабоки мускули, а популарните програми за вежбање честопати ги вежбаат само површинските мускули. Според каланетиката, подлабоките мускули најдобро се вежбаат со употреба на мали, но прецизни движења. Вежбањето на подлабоките мускули, исто така, доведува до подобрување на држење на телото, што може да резултира со губење на тежината.

Ефекти: 

 • отстранување на болките во вратниот, ремениот, рбетниот столб кои се јавуваат како причина од разни професионални заболувања, хипокинезија, како и самиот процес на стареење кај повозрасни луѓе.
 • зголемена координација на движењата
 • фини и прецизни движења во секојдневниот живот
 • влијание врз пулсот во мирување
 • подобрување на апетитот
 • подобрување на стомачно-цревната активност

Ве предизвикуваме да создадете посреќен и поздрав начин на живот. За да го постигнеме тоа нашата обврска е да ви обезбедиме соодветна тренинг програма и пријатно искуство.

Нашата цел е да ги исполниме и надминеме вашите очекувања.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.