45% попуст на проверка, прочистување и дополнување на клима уред во автомобил со r134a фреон од ВИТАЛЕДА во вредност од 1800 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1800 ден.

Попуст

45%

Заштеда

810 ден.

Преостанато време

Купени: 19

 • Благоја Стефковски 36, Скопје, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 511 8544

  [email protected]

Добивате

Проверка, прочистување и дополнување на клима уред во автомобил со r134a фреон 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.04.2021 до 11.08.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резeрвација на термин
 • Доколку купонот не е искористен во определениот рок, средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Климатизацијата има многу предности - се користи во пролет и лето, кога се обезбедува оптимална температура во внатрешноста на кабината, а во есен и зима, кога брзо се суши во автомобилот, без да ги замаглува прозорците. Како и секој дел од автомобилот и климатизацијата, потребно е одржување - редовно сервисирање и ракување со системот најмалку 15 минути неделно.
Најчест проблем кај уредите е недостаток на разладна течност и валкан филтер за воздух. Еднаш годишно препорачуваме проверка на истите.

Самиот процес опфаќа три фази, празнење на системот со фреон, при што се врши и контрола на количествот, вакумирање односно чистење на инсталацијата пред се од влага и вишок масло и дополнување на прецизно количество на нов или прочистен во филтерот на машината, фреон. Процесот трае од 15-25 минути

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.