33% попуст на проверка на клима уред на автомобил, дијагностицирање и полнење со фреон во GMC Auto во вредност од 1800 ден. по цена од 1199 ден.

Цена

1199 ден.

Вредност

1800 ден.

Попуст

33%

Заштеда

601 ден.

Купени: 3

 • Ул. Веле Марков 10 Нас Хром - Скопје

  Одведи ме таму

  070 223 223

  [email protected]

Добивате

Проверка на клима уред на автомобил, дијагностицирање и полнење со фреон

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.03.2021 до 31.07.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Навремената и превентивна проверка на работењето на клима уредот на автомобилот е клучна за доброто работење на климата во топлите денови. Потребно е да се проверат притисоците, за да се утврди нивното работење. Полнењето на климата со фреон помага да не се оптоварува компресорот за клима, за да не дојде до зарибување. Покрај полнењето на климата со фреон, 

GMC Auto постои веќе 15 години и се грижи за вашите автомобили секогаш да бидат во добра и стабилна возна состојба. Модерна и флексибилна компанија која секогаш е во тренд со новитетите и со тенденција на постојан развој и усовршување на процесите, услугите, сервисирањето и одржувањето.

Од Август 2013 GMC Auto е единствената компанија од автомобилската индустрија во Македонија која им нуди на своите клиенти уникатен третман за дезинфекција на клима уредите и внатрешноста на возилта со користење на Wynn’s Aircomatic 3 уредот.

Ваквиот третман не само што овозможува чист и свеж воздух во вашето возило (автомобил, комбе, камион), туку пред се помага во уништување и спречување на:

 • Бактерии и други микроорганизми
 • Индустриско загадување
 • Издувни гасови од автомобилите
 • Никотин и полен

Wynn’s e познат белгиски бренд за чистење и дезинфекција на возила. Wynn’s Airco Clean - течноста и Wynn’s Aircomatic уредот, овозможуваат брз ултразвучен третрман за дезинфикација на клима системот, кој обезбедува темелно чистење на исправувачот и вентилациските канали, притоа освежувајќи ја целата внатрешност на кабината.

Wynn’s Airco-Clean, е неутрална течност на водена база која ги елиминира условите за создавање на бактерии и микроорганизми. Гарантирано ги отсранува сите микроорганизми – предизвикувачи на алергиски реакции, инфекција и иритација на дишниот систем и очите. Ова е потполно безбеден третман со долгорочно дејство, кој моментално чисти, дезинфицира и спречува контаминација на клима системот на подолг период.

Потполно е нетоксичен и безбеден за патниците. Ваквиот третман за дезинфекција го препорачуваат сите водечки производители на автомобили како Volkswagen, Audi, Mercedes, Hyndai, Opel, Porche и тн. Лекарите и педијатрите особено го пртепорачуваат за бремини жени, деца и бебиња

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.