Дишете чист воздух во вашиот дом! 15% попуст на прочистувач на воздух Winix Zero од WinixMk

18000 ден.

15300 ден.

Преостанато време

Купени:

7

Добивате

Прочистувач на воздух Winix Zero

Опис

Карактеристики на производот: 

 • Тежина: 7kg
 • Димензии: 21 x 60 x 38 cm
 • Оптимална површина (AHAM): 35м2
 • Максимален капацитет (според ECARF): 99м2 (за еден час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)
 • ECARF Index: 390m3/h
 • CADR индекс (прав/полен/чад): 243/246/232 (413/418/394 m3/h)
 • Гаранција: 2 години
 • Брзини на вентилатор: 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)
 • Ниво на бучава: 27,8db - 60db
 • Тип на мотор: BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
 • Тајмер: Да, 1/4/8 часови
 • VOC сензор: нема
 • Сензор за честички: има 
 • Моќност: 2,8W – 70W
 • Режим на работа: рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината
 • Промена на хепа филтри: 6-12 месеци
 • Промена на филтер со активен јаглен: 3 месеци (4 филтри годишно, вклучени)
 • Боја: Бела
 • Напојување: 220V
 • Упатство за употреба: МК, EN-FR-ES-DE-IT-NL-PL
 • Произведено: Кореја

WINIX Zero прочистувач на воздух со сензор за ПМ честички и тајмер. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 4 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите. 

Филтрите со актвен јаглен се менуваат на 3 месеци, хепа филтрите се менуваат од 6-12 месеци, во зависност од условите на користење.

Дел од асортиманот на Winixmk вклучува:

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 15.11.2019 до 20.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купувањето на купонот потребно е да го подигнете уредот од продажниот салон Winxmk бул. Видео Смилевски Бато 3 влез 2 локал 1

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 15.11.2019 до 30.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.