Остани Здрав! Прирачник за исхрана на доенчиња и мали деца! До 43% попуст на прирачник за исхрана на доенчиња и мали деца или водич за доилки + онлајн консултација по избор + бесплатна достава

img

Цена од

990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

510 ден.

Купени: 8

Добивате

Опции на понудата:

Прирачник за исхрана на доенчиња и мали деца + онлајн консултација 1,500 ден. 990 ден.
Прирачник + водич + онлајн консултација 3,000 ден. 1,900 ден.
Водич за исхрана на доилки + консултација 2,000 ден. 1,150 ден.

Прирачник за исхрана на доенчиња и мали деца до 3 годишна возраст

 • Добивате: е- книга или печатена верзија (изработена од дипломиран нутириционист и во согласност со моменталните светски, национални препораки и научни студии на тема – исхрана на доенчиња и мали деца), која ги обработува следните теми и која содржи предлог менија за исхрана на бебиња и дечиња на возраст од 6 месеци до 3 години, добивате и онлајн консултација/советување со дипломиран нутриционист.

Водич за исхрана на доилки

 • Добивате: е- книга или печатена верзија (изработена од дипломиран нутириционист и во согласност со моменталните светски, национални препораки и научни студии на тема – исхрана на доилки), која ги обработува следните теми и која содржи предлог менија за исхрана на доилки, а добивате и онлајн консултација/советување со дипломиран нутриционист.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.04.2021 до 30.07.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

Прирачниците се во печатена верзија, доколку сакате да ги добиете во електронска верзија контактирајте ја компанијата на ОВДЕ

Содржина на прирачникот:

 • ПОГЛАВЈЕ 1: Ексклузивно доење, најчести прашања и предизвици во текот на ексклузивното доење? (Извадоци од публикации на СЗО и други национални здравствени организации)
 • ПОГЛАВЈЕ 2: Прва дохрана 6+
 • ПОГЛАВЈЕ 3: Дохрана до 12-тиот месец
 • ПОГЛАВЈЕ 4: Дохрана до 3 години
 • ПОГЛАВЈЕ 5: Важни нутриенти во исхраната на бебињата и децата до 3 години и како да ги внесете овие нутриенти преку исхраната
 • ПОГЛАВЈЕ 6: Исхрана при одредени здравствени состојби
 • ПОГЛАВЈЕ 7: Како до безбедна храна за вашите најмали

Додатоци: 

 • Додаток 1: Како да креирате мени за исхрана на бебиња на возраст од 6 до 36 месеци + предлог менија за исхрана на бебиња/дечиња на возраст од 6 месеци до 3 години
 • Додаток 2: Стандарди за раст и развој на доенчиња до 12/36  месечна возраст (108 страни)
 • Водич за исхрана на доилки

Содржина на водичот:

 • Која храна може и треба да се консумира при доење?
 • Што не треба да се консумира при доење?
 • Дали сите доилки треба да избегнуваат одредени производи како мешунки, цитрусни овошја, млечни производи итн?
 • Доколку бебето има грчеви, дали мајката треба да ја промени исхраната и што смее да се јаде, а што не смее да се јаде кога бебето има грчеви?
 • Која храна придонесува за зголемена лактација?
 • Исхраната на мајката и алергиски реакции кај бебето?
 • Колку калории треба да се внесуваат при доење?
 • Колку течности треба да се пијат при доење, и што се препорачува да се пие од страна на течности?
 • Дали може мајката доилка да се храни на вегетаријански или вегански начин?
 • Кои витамини и минерали се најважни во текот на доење, и дали мајката доилка има потреба од употреба на одредени суплементи?
 • Предлог класично мени
 • Предлог вегетаријанско мени (+ препорачана суплементација - 20страни)
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.