Остани Здрав! 67% попуст на специјалистички преглед и мислење за остеопороза + дензитометрија на коски во Рес Хумана во вредност од 3000 ден. по цена од 990 ден.

img

Цена

990 ден.

Вредност

3000 ден.

Попуст

67%

Заштеда

2010 ден.

Преостанато време

Купени: 11

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

 • Специјалистички преглед и мислење за остеопороза
 • Дензитометрија - стандард за поставување точна и прецизна дијагноза за остеопороза, проценка на коскена густина на колкови и рбет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.04.2021 до 31.08.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот можете да го користите секој работен ден до 16:00 часот
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

DXA - ДЕНЗИТОМЕТРИЈА – Златен стандард за поставување точна и прецизна дијагноза за остеопороза проценка на коскена густина на колкови и рбет. Оваа метода е најсигурна, eдноставна, прецизна, безболна, безбедна.

ОСТЕОПОРОЗАТА МОЖЕ ДА СЕ СПРЕЧИ, ЗАБАВИ И ЛЕКУВА КАЖЕТЕ МУ ДА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

За кој се препорачува:

 • Сите жени постари од 55 год.
 • Сите мажи постари од 60 год.
 • Сите кои се здобиле со скршеница
 • Сите со семејна историја на болеста (мајка, татко, баба, дедо, тетка)
 • Сите оние кои имаат ризик фактор за остеопороза

РИЗИК ФАКТОРИ ЗА ОСТЕОПОРОЗА:

 • Рана менопауза (пред 45та година)
 • Намален внес на калциум и Витамин Д
 • Зголемено внесување на алкохол
 • Пушење повеќе од 20 цигари дневно
 • Низок раст и стини коски
 • Намалена физичка активност

РИЗИК ФАКТОРИ ЗА СЕКУНДАРНА ОСТЕОПОРОЗА:

 • Шеќерна болест
 • Ревматоиден артрит
 • Нарушена функција на штитна жлезда
 • Употреба на гликокортикоиди
 • Антикоагуланси, седативи

ПЗУ Поликлиника Рес хумана поседува најсовремена апаратура за дијагностика на заболувања и палета на прегледи кои ги изведува високо професионален тим. Во нејзин состав функционираат следниве единици:

Центар за урологија Проф Д-р Александар Ставридис

 • Специјалистички уролошки прегледи
 • Ехо на урогенитален систем
 • Трансректална ехосонографија на простата
 • Биопсија на простата
 • Цистоскопија
 • ESWL Литотрипсија-кршење на камен во бубрег

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција Спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер
 • Центар за остеопороза
 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за гастроентерохепатологија д-р Христијан Писевски

 • Гастроентерохепатолошки преглед
 • Аноскопија
 • Ректоскопија
 • Склерозација и лигатура на хемороидални јазли
 • Дилатација на анална фисура

Центар за дерматовенерологија д-р Елизабета Ризова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)Хемиски пилинг –Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели - ANTI ACNE
 • Протокол за коктели - MEZOLIFT I STAREENJE
 • Протокол за коктели - KOSA
 • Протокол за коктели - Hyperpigmentacii - Избелување
 • Протокол за коктели - Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери
 • Princess-filler (hijaluronic acid) - универзален третман
 • Princess-volume – третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich - мезотерапија третман
 • Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer
 • ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • фотодермолиза на фоликул на влакно третман на

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија –највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • 3Д мамографски преглед (томосинтеза)-особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Олгица Николовска

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Центар за третман на хронични рани

 • декубитални рани
 • артериски и венски улкуси
 • дијабетично стопало
 • хирушки рани

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • лекарски уверенија за сите намени

Општа медицина д-р Нада Настеска, д-р Снежана Новина

 • биохемиска лабораторија

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.