94% попуст на пакет од 2 онлајн курсеви: Special Educational Needs и Autism Awareness од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

94%

Заштеда

6944 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 4

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  em[email protected]

Добивате

Пакет од 2 онлајн курсеви

 • 50 часовен онлајн курс за едукација на деца со посебни потреби Special Educational Needs
 • 50 часовен online курс за свесност за аутизам Autism Awareness

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2022 до 27.12.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за за едукација на деца со посебни потреби и пречки во развој Special Educational Needs
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до компанијата часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.

Следете ги следните насоки за да започенте со курсот

 • За да започнете со курсот отворете ги следните ЛИНК 1 и ЛИНК 2
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Autism Awareness

In the United States alone, about 1 in 54 children is diagnosed with autism spectrum disorder every year. The autism community needs more people who understand and are trained to help those on the spectrum succeed personally and professionally.

Our intensive online Autism Awareness class can be your first step to making a difference.

You will learn how to:

 • Understand the spectrum and identity where a person fits along it
 • Recognize the characteristics of autism, including how to identify signs of autism in infants through adults
 • Create a plan for managing behavioral, functional and educational hurdles
 • Prepare strategies to create a positive environment in the classroom and community

Requirements

International Open Academy courses are designed for anyone with an interest in learning. No formal qualifications are required to study with us. Our courses are suitable if you want to learn new skills, start a new career, or if you’re already working in a particular industry and wish to upgrade your talents and enhance your resume.

Модулите на курсот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.
 

Special Educational Needs

Make a difference in the lives of students who need your help. Children with special educational needs require additional services and support in order to thrive in the classroom and grow as students and individuals. 

Our special needs education class is designed to give you the tools and knowledge to succeed as a special education teacher.

What you will learn in this course:

 • Different forms and effects of SEN (special educational needs) on students
 • How to identify and test for SEN
 • Creating an intervention plan and monitoring a student’s response
 • How to support students with language and literacy special needs
 • Approaches to early childhood and adolescent SEN
 • Planning and instruction for students with mild, moderate and severe disabilities

Модулите на курсот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.