96% попуст на оnline курс за Diploma in Massage Therapist од One Education во вредност од 30 256 ден. (488 €) по цена од 1116 ден. (18 €)

Цена

1116 ден.

Вредност

30256 ден.

Попуст

96%

Заштеда

29140 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

Оnline курс за Diploma in Massage Therapist

Услови

  • Купонот може да се искористи од 10.03.2020 до 31.07.2020
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По успешно завршување на курсот може да доплатите за PDF или Hardcopy сертификат. PDF: £18.00 Hardcopy: £24.00.   
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Курсот ќе ви овозможи интензивно познавање на човечката физиологија и терапија за масажа, така што ќе можете да им помогнете на вашите клиенти да ги ублажат различните типови болки во телото и заболувањата.

Овој курс ќе опфати релевантни области затерапија со масажа, како што се професионална етика за вежбачи, атлетска и спортска масажа, опрема за масажа и производи и сл. Наставната програма на курсот е развиена од здравствени работници и се доставува целосно преку Интернет, така што учесниците можат да учат на свое темпо.

По успешно завршување на курсот, ќе постигнете сертификат за терапевт за масажа што ќе ви овозможи да влезете во индустријата за масажи, без разлика дали работите како личен терапевт или работите под соодветен работодавец.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.