94% попуст на онлајн курс за Job Interview Skills во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Job Interview Skills

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 29.12.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

For young professionals entering into the job market, or for those who are seeking a new job for the first time in years, interviewing presents a challenging hurdle that must be crossed in order to find a job of any kind. While jobs have remained much the same over the past 20 years, interviewing and the interviewing process have changed drastically. Many people now have very specific requirements for even entry level positions.

We've all been there. You go in for an interview, and even though you're perfectly qualified for the position, you don't even get a callback. Why? You didn't stand out to the interviewer.

That means you have to take steps to stand out in your resume and cover letter and during your interview. Interviewers are often overworked, not always qualified for what they are doing, and are usually looking for things that are only known to them. If you want to succeed and get your ideal job, you have to master a range of interviewing skills including communication, body language, personal expression, and much more.

This course will help you to master the job interviewing skills you need to maximize your chances of getting the job. Interviewing is a skill, and the more you know, the better you will be at it.

What you will learn:

 • What interviewers are looking for and how to tailor your approach to meet those needs without losing your individuality
 • All about how body language, tone of voice, and even gestures such as placing your hands in your lap or steepling your fingers can change the outcome of your interview
 • How to make the right first impression so that interviewers will think about you favorably
 • How to approach questions rationally, and learn some of the answers to very common questions
 • How to prepare for your interview to show your interviewer that you are hardworking, conscientious, and dedicated.
 • Communication skills

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.