Навремена проверка за подобар вид! 61% попуст на комплетен офталмолошки/оптометриски преглед на локација по избор од специјалистичка оптика Геталдус во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

img

Цена

390 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Преостанато време

Купени: 74

 • ГТЦ ул. Златарска

  Одведи ме таму

  02 3224 629, 078 393 033

 • ул.Ратко Митровиќ бр.115 Б, Драчево Скопје

  Одведи ме таму

  078 393 365

 • ТЦ Бисер (приземје)

  Одведи ме таму

  02 2452 052, 078393 056

 • ул.Едвард Кардељ бр.13, Кавадарци

  Одведи ме таму

  043 420 934; 078 393 054

 • ул.Гоце Делчев бр.60, Прилеп

  Одведи ме таму

  048 424 694; 078 393 037

 • Јорго Осман 10 (наспроти Саат Кулата), Битола

  Одведи ме таму

  047 233 899; 078 393 035

 • ул. Маршал Тито бр.56 (на плоштадот после Камени Мост)

  Одведи ме таму

  078 393 032

Добивате

Офталмолошки/оптометриски преглед на локација по избор:

 • Oдредување на видна острина (визус)
 • Одредување на диоптрија
 • Одредување рефракција
 • Консултација и преглед со спец. oфталмолог или оптометрист

+ Извештај и рецепт за очила или леќи

+ 10% попуст на целиот асортиман на диоптриски рамки

*Купонот важи за еден преглед (блиску или далеку). Доколку сакате преглед за мултифокални леќи потребни се 2 купони

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.08.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин!
 • Доколку не дојдете на закажаниот термин, ваучерот се смета за искористен и средствата не се рефундираат
 • Купонот важи за еден преглед (блиску или далеку). Доколку сакате преглед за мултифокални леќи потребни се 2 купони

Опис

Очната оптика Геталдус е основана во 1959 година. Денеска, Очната оптика Геталдус е една од најголемите компании која врши комплетен очен преглед како и изработка, поправка и промет на сите видови диоптриски очила за корекција на видот, очила за сонце и конктактни леќи од повеќе произведители.

Во рамките на своето работење, копманијата располага со 14 продажни салони, од кои 4 во Скопје и по еден во Охрид, Битола, Куманово, Прилеп, Штип, Велес, Тетово, Кавадарци, Струмица и Кочани.

Во секој продажен салон има и ординација со специјалист офтамолог или оптометрист.

Со ваков вид на посоврмено опслужување потрошувачите имаат можност на исто место да им се одреди диоптријата на очите со најсовремнена опрема (компјутерски) и да им се изработат очила или конктактни леќи.

Локации на подружници и телефон за контакт во кои можете да ги искористите купонот:

 • ул.Маршал Титo бр.56 (на плоштадот после Камени Мост) тел: 02 3163 857 и 078 393 032
 • ГТЦ ул.Златарска тел: 02 3224 629 и 078 393 033
 • ул.Ратко Митровиќ бр.115 Б, Драчево тел: 078 393 365
 • ТЦ Бисер приземје тел: 02 2452 052 и 078393 056
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.