Проверка на видот! 71% попуст на комплетен специјалистички очен преглед во Очна ординација ПЗУ Офталмос во вредност од 1200 ден. по цена од 350 ден.

Цена

350 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

71%

Заштеда

850 ден.

Преостанато време

Купени: 432

Добивате

Комплетен очен преглед:

 • Анамнестичка обработка на пациентот
 • Преглед со директна и индиректна биомикроскопија
 • Преглед на очните структури и очно дно
 • Мерење на очен притисок со безконтактен тонометар
 • Одредување на рефракциски статус (одредување острина на видот, одредување на очила)
 • Прегледите ги извршува Д-р Пандов Стојан офталмохирург

*За дополнително одредување на диоптрија со ширење на зеници (во зависност од пациентот) се доплаќа 300 ден. директно во ординацијата.
*Одредувањето на диоптрија најчесто се извршува наредниот или друг ден по избор на пациентот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.01.2023 до 31.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • За дополнително одредување на диоптрија со ширење на зеници (во зависност од пациентот) се доплаќа 300 ден. директно во ординацијата.
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

За компанијата

Поликлиниката за очни болести Офталмос е меѓу првите приватни очни Установи во земјата. Започна со работа во август месец 2004 година и е опремена со современа апарати и машини за извршување на дијагностички, терапевтси и хируршки дејности во современата Офталмологија.

По повод 17 години од постоењето на Офталмос, поликлиниката нуди роденденски попусти на прегледи и интервенции.

Апаратите и машините во Офталмос овозможуваат поставување на рана и точна дијагностика на сите очни болести и адекватно современо лекување соодветно на современите светски стандарди.

 • директна и индиректна биомикроскопија и офталмоскопија
 • компјутеризирана дијагностика на рефракциските аномалии
 • ехографија со А + Б скен и Биометрија
 • компјутеризирана периметрија со машина Октопус 101
 • Фундус камера за Флуоресцеинска ангиографија и фотодокументација на очното дно во боја
 • Мерење на очниот притисок со безконтактен тонометар а по потреба и соп апланатион и тонометар
 • Пахиметрија, ултразвучно мерење на деблината на роговицата
 • Скијаскопија, Кератометрија, офталмометрија
 • Гониоскопија
 • Преглед на очното дно со Голдман призма со три огледала
 • Тест за солзната секреција и промивка на солзните опатишта
 • Фотодокументација во боја на предниот очен сегмент
 • Испитување на бои по Ишихара
 • Ласер фотокоагулација на очното дно
 • ЈАГ Ласер капсулотомија и иридотомија
 • Тестирање на бинокуларниот вид и булбомоториката, Синоптофор
 • Консултативни прегледи од визитинг специјалисти
 • ОСТ

Во Поликлиниката за очни болести Офталмос се изведуваат совремни технолошко-стручни операции со локална анестезија, капки.

 • Катаракта со ФАКО метода и комбинирано. Припремата вклучувајки ја и самата имплантација на ИОЛ е како ФАКО метода, а крајот на операцијата е конвенционален. Се употребуваат меки монофокални леќи.
 • Глауком се оперира со Трабекулектомија.
 • Операција на сите видови страбизми
 • Птеригиум, надворешно перде
 • Халазион
 • Дакриоцисториностомија, со пластично цевче
 • Сите видови пластични операции на очните капаци (тумори, ентропиум, ектропиум)
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.