Дестинација Македонија! Незаборавно искуство! 36% попуст на нуркање на археолошки локалитет во Градиште + подводни фотографии и видео + освежителен пијалок + диплома од Diving Center Amfora во вредност од 4650 ден. по цена од 2999 ден.

img

Цена

2999 ден.

Вредност

4650 ден.

Попуст

36%

Заштеда

1651 ден.

Преостанато време

Купени: 35

 • Праисториско наколно живеалиште - Музеј на вода, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 359 810

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Нуркање на подводен археолошки локалитет
 • Комплетна нуркачка опрема од центарот
 • Подводни фотографии/видео во текот на целото нуркање
 • Освежувачки пијалоци/кафе
 • Диплома

+ Со купени 2 ваучери добивате 10% попуст на курсот за сертифициран нуркач

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.06.2020 до 30.09.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Минимална возраст: 10 години
 • Да се избегнува консумирање алкохол пред нуркање
 • Дозволено е сликање или снимање со своја камера за време на нуркањето
 • Видео материјалите и сликите се добиваат преку WeTransfer.com
 • Задолжителна е претходна резервација со цел да се договорите за сите детали околу нуркањето

Опис

TRY SCUBA DIVING е програма наменета за почетници и претставува брз и лесен вовед во основите на нуркањето. Нуркањето се одвива на длабочина од 5-6 метри во времетраење од 30-40 минути на подводниот археолошки локалитет кај Музејот на вода, Градиште. Кандидатите се во постојано присуство на инструктор во текот на целото нуркање. По завршување на нуркањето кандидатите се стекнуваат со Try Scuba диплома.

 

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • На оддалеченост од 75 км од Скопје се наоѓа античката мегалитската опсерваторија Кокино која името го добива по истоименото село во близина.
 • Опсерваторијата е откриена случајно во 2001 год. од страна на бугарски и македонски археолози.
 • Мегалитската опсерваторија Кокино се наоѓа на неовулкански рид. Карпите се создадени со стврднувањето на лавата, која истекла од вулкански кратер. Времето и ерозијата направиле процепи и дел од тие процепи биле главните маркери низ кои се следеле циклусите на Сонцето и Месечината и се мерело времето. 
 • Местата на изгревање се опфаќаат со природните маркери на мегалитните стени во Кокино. Тие укажуваат дека изгревањата на исто место на Сонцето се повторуваат на 18,6 години.
 •  До неа води асфалтен пат, а последните 500 метри треба да се пешачи за да се стигне до самата опсерваторија. Таа е поставена на врвот „Татиќев камен“, на надморска висина од 1 030 метри.

За компанијата

Нуркачкиот Центар Амфора е единствен лиценциран нуркачки центар во Република Македонија кој работи по програма и стандарди на меѓународната школа за нуркање Scuba Schools International и е овластен да врши обука и сертификација до највисоките категории во светски рамки. Центарот се наоѓа во склоп на Музејот на вода во Градиште - Охрид, располага со над 40 комплети нуркачка опрема, чамци, компресори, комплети за прва помош и реанимација, опрема за изведување подводни работи, хипербарична комора.
Во текот на сезоната од активностите најбројни се секојдневните нуркања околу подводниот археолошки локалитет наменети за почетници кои се , како и нуркање на различни локации и поголеми длабочини во езерото за поискусни нуркачи. Покрај секојдневните нуркања и обуки, се изведуваат спасувачки мисии, нуркања во екстремни услови, подводни работи на брани и цевководи.
Организирани и реализирани голем број проекти во доменот на екологијата, акции за мапирање и чистење на дното на езерото од цврст отпад и заостанати рибарски мрежи, проект за заштита на Охридското Езеро, проект за Охридскиот тркалезен сунѓер и слатководниот рак, подводно деминирање на Охридското Езеро, археолошки истражувања, изложби на подводни фотографии, документарни филмови “Подводниот свет во Охридското Езеро” и “Танцот со пастрмките”.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.