Луксузен одмор во Банско (01.08-05.09.2021)! До 47% попуст на ноќевање со појадок, појадок и вечера или појадок, ручек и вечера во апартман Executive Suite + користење на СПА центар, аквапарк и Regnum Banya Thermal во Regnum Bansko Hotel & SPA

img

Цена од

2232 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4175 ден.

Попуст

47%

Заштеда

1943 ден.

Преостанато време

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во Executive Suite + СПА 4,177 ден. (67 еур)
2,232 ден. (36 еур)
HB ноќевање во Executive Suite + СПА 5,135 ден. (83 еур)
2,852 ден. (46 еур)
FB ноќевање во Executive Suite + СПА 5,566 ден. (90 еур)
3,472 ден. (56 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместување во Executive Suite (апартман со спална и дневна со кујна) за ноќевање по избор
 • Користење на „Regnum SPA“ - затворен загреан до 30 степени базен, сауна, парна бања, простор за релаксација, шок / тропски туш
 • Користење на „Aquapark Regnum“ (во периодот 16.06-31.08.2021 или според временските услови) - надворешен базен со полуолимписка големина, два детски базени и водени тобогани
 • Користење на надворешен минерален комплекс "Regnum Бања" - надворешен базен со топла минерална вода, џакузи, топла када, сауна и парна бања 
 • Бесплатен автобуски превоз до минералниот комплекс "Regnum Бања" (по распоред)
 • Користење на детско игралиште
 • Wi-Fi во хотелот и приватен сеф
 • 24-часовно надворешно паркирање (според достапност)
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса

*Доколку престојувате 3 ноќевања во работни денови (од понеделник до четврток) четвртото го добивате бесплатно
*Доколку престојувате 6 ноќевања било кои денови седмото го добивате бесплатно

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.08.2021 до 05.09.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Доколку престојувате 3 ноќевања во работни денови (од понеделник до четврток) четвртото го добивате бесплатно
 • Четвртото ноќевање може да го искористите само во работни денови
 • Доколку престојувате 6 ноќевања било кои денови седмото го добивате бесплатно

Доплати:

 • За дете од 0 до 9 години сместувањето е бесплатно (се доплаќа туристичка такса и данок од 0.67 € од ден.)
 • За дете од 10 до 12 години за дополнителен кревет се доплаќа 18€ за BB ноќевање, 24€ за HB ноќевање и 29€ за FB ноќевање 
 • За дете над 13 години  за дополнителен кревет се доплаќа 26€ за BB ноќевање, 36€ за HB ноќевање и 42€ за FB ноќевање 
 • За деца од 3 до 9 години се доплаќаат 5€ oд ноќевање за вклучен ручек  
 • За единечно сместување се купува 1 купон и се доплаќа 18€ за BB ноќевање, 24€ за HB ноќевање и 29€ за FB ноќевање 
 • Сите доплати се прават на рецепција директно во хотелот
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 2 возрасни + 3-то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или поднесете барање за поврат откако е завршена понудата, средствата за истиот не може да бидат рефундирани 

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.