Незаборавно лето во Уранополи - Халкидики (24.07-16.08.2021)! До 34% попуст на HB Plus или Ultra All Inclusive ноќевање по избор во Hotel Theoxenia 4* Ouranoupoli

img

Цена од

7316 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

10912 ден.

Попуст

33%

Заштеда

3596 ден.

Преостанато време

Купени: 32

Добивате

Понудата е за Ultra All Inclusive или НВ Plus ноќевањe за број на лица во сместување по избор

Опции на понудата:

HB+ ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room GV) 10,912 ден. (176 еур)
7,316 ден. (118 еур)
HB+ ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room SSV) 11,408 ден. (184 еур)
7,626 ден. (123 еур)
HB+ ноќевање за 2 лица или 2+1 (Standard Double Room) 12,400 ден. (200 еур)
8,246 ден. (133 еур)
НВ+ ноќевање за 3 лица (Double Room GV) 13,082 ден. (211 еур)
8,742 ден. (141 еур)
НВ+ ноќевање за 3 лица (Double Room SSV) 13,702 ден. (221 еур)
9,114 ден. (147 еур)
НВ+ ноќевање за 3 лица (Standard Double Room) 14,880 ден. (240 еур)
9,920 ден. (160 еур)
НВ+ ноќевање за 2+2 лица (Standard Double Room) 13,640 ден. (220 еур)
9,114 ден. (147 еур)
НВ+ ноќевање за 2+2 лица (Family Suite 1 Bedroom Loft) 17,484 ден. (282 еур)
11,594 ден. (187 еур)
НВ+ ноќевање за 2+2 лица (Family Bungalow 2 Bedrooms Maisonette) 18,414 ден. (297 еур)
12,276 ден. (198 еур)
НВ+ ноќевање за 4 лица (Family Suite 1 Bedroom Loft) 19,034 ден. (307 еур)
12,648 ден. (204 еур)
НВ+ ноќевање за 4 лица (Family Bungalow 2 Bedrooms Maisonette) 20,088 ден. (324 еур)
13,392 ден. (216 еур)
UAI ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room GV) 13,640 ден. (220 еур)
9,052 ден. (146 еур)
UAI ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room SSV) 14,136 ден. (228 еур)
9,424 ден. (152 еур)
UAI ноќевање за 2 лица или 2+1 (Standard Double Room) 15,128 ден. (244 еур)
10,106 ден. (163 еур)
UAI ноќевање за 3 лица (Double Room GV) 16,244 ден. (262 еур)
10,850 ден. (175 еур)
UAI ноќевање за 3 лица (Double Room SSV) 16,802 ден. (271 еур)
11,222 ден. (181 еур)
UAI ноќевање за 3 лица (Standard Double Room) 18,042 ден. (291 еур)
12,028 ден. (194 еур)
UAI ноќевање за 2+2 лица (Standard Double Room) 16,988 ден. (274 еур)
11,284 ден. (182 еур)
UAI ноќевање за 2+2 лица (Family Suite 1 Bedroom Loft) 20,832 ден. (336 еур)
13,826 ден. (223 еур)
UAI ноќевање за 2+2 лица (Family Bungalow 2 Bedrooms Maisonette) 21,762 ден. (351 еур)
14,508 ден. (234 еур)
UAI ноќевање за 4 лица (Family Suite 1 Bedroom Loft) 23,250 ден. (375 еур)
15,500 ден. (250 еур)
UAI ноќевање за 4 лица (Family Bungalow 2 Bedrooms Maisonette) 24,304 ден. (392 еур)
16,244 ден. (262 еур)

Скратениците во опциите на собите се однесуваат на погледот на собата и се следни:

 • GV - Garden View (поглед кон градината)
 • SSV - Side Sea View (страничен поглед на морето)

* Закажи PCR тест по специјална промотивна цена веднаш (Клиника Жан Митрев) - TУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.07.2021 до 16.08.2021
 • Пред купување на купонот информирајте се за слободни термини на e-mail: [email protected]. Во барањето наведете за кој период барате резервација, за колку лица и за кој тип на сместување. 
 • Откако ќе добиете потврден одговор извршете го купувањето и испратете го купонот на email адресата со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале, наведете го името и презимето на оној кој треба да гласи резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • 1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
 • Деца се сметаат од 2 до 13.99 години, над 14 години е возрасно лице
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Во понудата не е вклучена туристичка такса истата се доплаќа во хотелот и изнесува 3 € по соба по ноќевање
 • Чекирањето во хотелот е од 14ч. а напуштањето на собата до 12ч.
 • Потребна е електронска пријава на сајтот https://travel.gov.gr/#/ пред патување, прочитајте повеќе ТУКА
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Патувањето се реализира во склоп на тековните протокли за патување. Согласно временскиот период може да подлежи на нови протоколи за патување и промени кои ќе биде потребно да се почитуваат.

Опис

На едно од најубавите места во Грција, со голема културолошка вредност е изграден хотелот Theoxenia. Овој хотелски комплекс е лоциран на само 2 км од Ouranoupoli Halkidiki, односно на третиот крак Атос близу Света Гора покрај брегот на синото Егејско Море. Околината е комбинација на тиркисно кристално море, зелена шума и поглед кон островот Ammouliani.

Half Board+ вклучува: Појадок и вечера, безалкохолни пијалоци, џусеви, кафе и вода за време на вечерата. 

Аll inclusive програмата вклучува:

 • Полн пансион со појадок, ручек и вечера на шведска маса (интернационална и медитеранска кујна) 
 • Домашни алкохолни пијалоци (Узо, Brandy, Пиво, Вино, Tsipuro) и дурги безалкохолни пијалоци, кафе, чај од 09.30 до 23.00
 • Сладолед за време на ручек и вечера во ресторанот
 • Попладневно кафе и чај со слатки и торти од 16:00 до 18:00ч 
 • Лежалки и чадори на плажата и на базенот 

Дел од собите се со поглед на мора и кон островчето Ammouliani, а пак дел од нив гледаат кон бујната вегетација на Атос или пак кон четирите хотелски базени.

Хотелот брои 136 комплетно опремени соби кои се одликуваат со удобност и функционалност за пријатен престој кој ќе го запомните. Собите се со големина од 25 метри квадратни со брачен кревет и софа. Сите соби располагаат со клима уреди, радио, сателитска телевизија, телефон, фрижидер и сеф.

Четирите базени, меѓу кои базен со Олимписка големина, базен за деца, џакузи и еден базен со бар, се полни со свежа морска вода. Во барот можете да уживате во освежителни коктели во текот на целиот ден. Плажата која е на хотелот е четири години по ред добитник на наградата Position "Kamboudi" располага со чадори, водни спортови за сите возрасти како и Beach Bar.

Понатаму, хотелот располага и со:

 • Плажа со лежалки и чадори
 • Бар покрај базен
 • Бар на плажа
 • Ресторан 'CABANA'
 • Детска игротека
 • Игралиште
 • Тениско игралиште
 • Игралиште за баскет
 • Одбојка на плажа
 • Спортови на вода Пинг – понг, билјард, видео игри
 • Интернет катче
 • Мини маркет, гифт шоп за сувенири
 • Паркинг
 • Мини бус сервис/трансфер
 • Рент а кар
 • Достава на интернационални списанија
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.