Дестинација Македонија! Релаксација во Охрид во Септември и Октомври! 33% попуст на ноќевање за 2 лица во двокреветна соба во Апартмани Blue Sky во вредност од 1920 ден. по цена од 1280 ден.

img

Цена

1280 ден.

Вредност

1920 ден.

Попуст

33%

Заштеда

640 ден.

Преостанато време

Добивате

Ноќевање за две лица во двокреветна соба во Апартмани Blue Sky, Охрид

*Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.09.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка потребно е да го прикажете на рецепција од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон 
 • По купување на купонот потребно е истиот да го препратите на е-маил на хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • За деца до 4,99 години сместувањето е бесплатно
 • Доплата:
 • За трето лице се доплаќа 300 ден. на ден
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Задолжителна доплата за туристичка такса - 40 ден. по лице директно во сместувањето

Доколку сакате да искориститие ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma

 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Апартман Blue Sky - Охрид се наоѓа на само неколку чекори до езерскиот кеј. Комплетно опремен, амбиентално релаксирачки со поглед на езеро и планина, ќе ви пружи незаборавен престој.
 • Wifi
 • ТВ
 • Клима
 • Кујна
 • Паркинг

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.