10 ја следат оваа компанија


- 33%

Масло од кокос 400мл. органско BIO PLANETE

449 ден.

299 ден.

  • Борис Сарафов 45в, Skopje, North Macedonia

    Одведи ме таму

    077 633 288

    [email protected]

Опис

Ладното цедено кокосово масло содржи голем број на заситени и незаситени масни киселини, особено лауринска киселина. Благодарение на неговата величенствена арома на свеж кокос, маслото допринесува за префинета и егзотична нота во вашите јадења.  Може да се загрева на висока температура што го прави соодветно за пржење и  печење.

Нашето кокосово масло се цеди од зрели органски кокоси веднаш по нивната берба. Маслото не е ниту обезбоено, хидрогенизирано ни дезодоризирано. Квалитетот и свежината се идеално сочувани благодарение на посебно запечатување со ладен вакуум. Налепницата за гаранција на Био Планет (BIO PLANÈTE) дополнително го осигурува беспрекорниот квалитет на нашето масло.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

МИНЕРВАФИТ е компанија која се занимава со продажба на производи чија цел е подобрување и одржување на здравјето на човекот. Воедно, компанијата e основана 2017год. и нуди органски производи одобрени и сертифицирани од страна на сите релевантни институции, произведени согласно најсовремените принципи на добра производна пракса.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.