1 ја следи оваа компанија


img

- 56%

Магнетна коленица - Мерино волна

1100 ден.

480 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

Опис

Болки во коленото? Спортски повредеди, проблеми со лигаменти? Решението е Мерино магнетната коленица изработена од:

 • 100% Австралиска мерино волна 
 • Магнетна лента
 • Сребро

Чистата рунска волна има антиревматско и антивоспалително дејство. Влакното во себе содржи ланолин кој луѓето преку 500 години го употребувале за решавање на проблеми со коскеното ткиво. Чистата рунска австралиска мерино волна ги ублажува сите воспалителни процеси и отекувања. Магнетната лента пред се ги намалува и ублажува болките во коленото, ја подобрува циркулацијата на болното место. Коленото подобро се исхранува со крв и кислород и се забрзува процесот на регенерација или обнова на коскеното ткиво. Исто така магнетата лента има важна улога во јонизација на калциумот во коленото или коленото подобро се исхранува со калциум и на тој начин се регенерира или обновува болното место.

Бидете дел од илјадници задоволни клиенти кој го имаат решено проблемот со коленото.

Детали за испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 270 955
 • Види ја продавницата на "Royal Group" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.