Танцувај и троши калории! 59% попуст на месечна членарина за изучување на латино американски танци во танцов спортски клуб Ритам Плус во вредност од 1200 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

59%

Заштеда

710 ден.

Купени: 23

 • Метрополит Теодосиј Гологанов бр.32

  Одведи ме таму

  072548819, 071313147

  [email protected]

Добивате

Месечна членаринa по избор:

 • Latin Fusion (микс од кардио вежби и латино американски танци; за подобрување на флексибилноста на телото и подобрување на вашата кондиција)
 • Social Dancing (танц во пар - American Rhythm, Salsa, Bachata, Tango Vienski Valcer, Rumba, Samba)

*Групите се за возрасни (вторник и четврток), Latin Fusion (20:00h) и Social Dancing (21:00h)
*Часовите започнуваат на 1-ви февруари 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.12.2019 до 01.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на место
 • Групите се однесуваат за возрасни над 18 години

Опис

Tанцовиот Спортски Клуб Ритам Плус постои од 1974 година. Член е на Танцовата Спортска Федерација на Македонија, членка на Светската Танцова Спортска Федерација и Македонски Олимписки Комитет.
Со години Ритам Плус е еден од најтрофејните танцови клубови по Латино Американски и Стандардни танци. Резултатите од сите Државни и Меѓународни натпревари сведочат за квалитетот на работата и професионалноста.
За часовите се задолжени лиценцирани танцови тренери и танцови судии во областа на спортскиот и модерниот танц.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.