Кому би му ги довериле Вашите очи! 50% попуст на комплетен очен преглед за ласерска корекција на диоптрија Специјална очна болница Систина Офталмологија во вредност од 4270 ден. по цена од 2135 ден.

img

Цена

2135 ден.

Вредност

4270 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2135 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 40

Добивате

Прегледот временски трае од час до час и половина и се состои од:

 • Пополнување на прашалник за вашата општа здравствена состојба;
 • Задолжително читање на општите информации за ласерска интервенција;
 • Проверка на диоптрија, видна острина и очен притисок;
 • Снимање со пентакам (се прави 3D анализа на окото и служи за воочување на одредени аномалии на окото за кои се уште се немаат пројавено симптоми);
 • Ширење на зеници со капки за проверка на очно дно и објективна диоптрија;
 • Разговор со тимот за сѐ што ве интересира.

*Времетраење на прегледот: од 1 час - 1:30 мин.

*Прегледот се прави на Одделот за рефрактивна хирургија во „Систина Офталмологија“, од страна на нашите искусни специјалисти офталмолози и офталмохирурзи.

*Зделката важи само за Систина офталмологија во Скопје

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.08.2020 до 15.09.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Прегледот се прави исклучиво на лица над 18 години.
 • Задолжително е претходно закажување на термин на: 02/3097-000 или 070/351-008.
 • Зделката важи само за Систина офталмологија во Скопје
 • Прегледот треба да се реализира до 15.09.2020
 • За сите кандидати кои ќе закажат интервенција за ласерско отстранување на диоптријата во август, ќе може да ја направат за 450 евра од око!

Опис

Специјален преглед за ласерска корекција на диоптрија! Прегледот за ласерска корекција на диоптрија е најдеталниот преглед во офталмологијата кој со единствениот апарат пентакам врши длабинска анализа на окото и дијагностицира и најситни аномалии на видните функции на очите.

Се прави да се утврди која метода за отстранување на диоптријата/цилиндерот е најсоодветното решение за вас (ласерска корекција на диоптрија; имплантација на факични или интраокуларни леќи). Исто така, може да се направи само како детален превентивен преглед за проверка на здравјето на вашите очи.

За компанијата

„Систина Офталмологија“ во Македонија постои од 2010-та година, и е првата очна болница која дијагностички и хирушки ги третира сите проблеми со видот и очите, со примена на индивидуален пристап.

Во „Систина Офталмологија“ се вршат сите видови на прегледи и интервенции поврзани со решавање на очните проблеми како: катаракта (перде), отстранување на диоптрија со ласерска корекција или имплантација на доживотни леќи, решавање на појавата на болестите на очите кои се појавуваат како резултат на дијебетес (со инјектирање на Avastin/Elyea, познато како anti-VEGF третман); третман на макуларна дегенариција; третман на болести кај дечиња; вежби и операции за страбизам; третирање на кератоконус со крослинкинг метода и фитување на ROSE K леќи и сл.

Во 2015-та година, преку партнерството со најголемата универзитетска клиника „Свјетлост“, Загреб, технолошки го надградува и зголемува обемот на своето работење преку отворање на Одделот за рефрактивна хирургија со што овозможи решавање на сите проблеми со видот и кај оние пациенти кои сакаат повисок стандард, квалитет и комфорт во своите животни навики.

Последователно, како дел од развојна стратегија, Систина Офталмологија отвори дијагностички центар и во Битола така што овозможи нивните услуги да бидат достапни и за граѓаните на Битола, Прилеп, Ресен и околните градови. Исто така, Систина Офталмологија отвара свои центри и во Тетово и Гостивар.

„Систина Офталмологија“ доследна на својата општествена одговорност, инвестира во едукација на амбициозни доктори со тоа што им овозможува специјализација во европските очни центри, кои своето знаење, понатаму ќе го пренесат во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.