Пробајте вкусен турски специјалитет! 34% попуст на специјалитет по избор: лахмаџун или пиде во Ресторан и кафе Наргиле

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

90 ден.

Попуст

34%

Заштеда

31 ден.

Преостанато време

Купени: 10

 • ул. Градиште 4А Стара Чаршија

  Одведи ме таму

  078494888

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Лахмаџун 90 ден. 59 ден.
Пиде 180 ден. 99 ден.

*Достапните видови на пиде можете да ги погледнете во делот Опис

* Ресторанот нема да работи на 13.05.2021 год. 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.04.2021 до 31.07.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење
 • Кујната на ресторанот работи до 17:15 часот
 • Ресторанот нема да работи на 13.05.2021 год. 

Опис

Достапни видови на пиде:

 • Мелено месо (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид и зачини) 140 ден. 
 • Кашкавал (состав: кашкавал и зачини) 150 ден. 
 • Мелено месо, јајца (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид, зачини и јајца) 160 ден. 
 • Мелено месо, кашкавал (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид, зачини и кашкавал) 160 ден. 
 • Кашкавал, зеленчук (состав: кашкавал, домати, пиперки, кромид и зачини) 160 ден. 
 • Кашкавал, јајце (состав: кашкавал и јајце) 160 ден.
 • Мешано (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и кашкавал) 160 ден. 
 • Затворено (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и сирење) 160 ден. 
 • Јогурт (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и јогурт) 180 ден. 
 • Кашкавал, зеленчук и пилешко месо (состав: кашкавал, домати, пиперки, кромид, зачини и пилешко месо) 180 ден. 
 • Кушбаши (состав: ситно сецкано месо, домати, пиперки и зачини) 170 ден. 
 • Кушбаши, кашкавал (состав: ситно сецкано месо, домати, пиперки, зачини и кашкавал) 180 ден.

Тур­ската кујна е една од најв­ку­сните кујни на све­тот. Таа прет­ста­вува инте­ре­сна ком­би­на­ција од балкан­ската, меди­те­ран­ската и блиско-источните кујни.

Ви нудиме совршена можност да пробате специјалитети од турската кујна, Лахмаџун и Пиде!

Лакмаџун во буквален превод значи "тесто со месо". Станува збор за меко и многу тенко парче тесто со фил од зачинето мелено месо.

Лахмаџунот се подготвувал на територијата на многу земји: Ерменија, Азербејџан, Либан, Ирак, Јордан, Газа, Саудиска Арабија и Сирија, но во Турција се смета за вистински специјалитет.

Пидето е специјалитет распространет низ цела Турција. Можете да најдете специјализирани ресторани за Пиде буквално во секој град во Турција.

Основата на Пидето е тесто, како тесто за пица или пита. Се пече исклучиво во фурна на камен или на тули. Има многу варијанти на Пиде. Полнењата доста варираат, но главно се користат овие намирници: мелено говедско месо, кромид, пиперка, домат, печурки, кашкавал, магданос, сирење и сл.

Поминете пријатни мигови со вашите блиски во пријатната атмосфера и автентичниот амбиент на ресторан и кафе "Nargile" со неверојатно вкусна порција лахмаџун или пиде!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.