97% попуст на 6 месечен онлајн курс по германски јазик + сертификат од Goethe Sprachschule во вредност од 18 409 ден. (299 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

18409 ден.

Попуст

97%

Заштеда

17810 ден.

Преостанато време

Купени: 1167

Добивате

Online курс по германски јазик кој ги содржи следните модули:

Level 1 

 • A1: Can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases.

Level 2

 • A2: Can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance.
 • B1: Can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc.

Level 3

 • B2: Can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in his field of specialization.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.12.2019 до 31.07.2020
 • Курсот се изучува online на платформата на Goethe Sprachschule.
 • По регистрацијата на нивниот САЈТ, потребно е кодот и пинот од купонот да ги внесете на следниов ЛИНК 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките oд 6 месеци од активацијата на кодот.
 • По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
 • Доколку по активацијата на купонот не добиете пристап до платформата, потребно е да испратите e-mail на: [email protected] и да ги прикачите купоните во прилог на маилот и по 24 часа ќе добиете одговор за активација курсот.
 • По завршување на курсот има завршен тест кој се изведува онлајн. Откако успешно ќе го решите тестот постои можност единствено за е-сертификат во PDF формат.
 • Курсот може да го следите во било кое време и од било кое место
 • Купонот може да го активирате и курсот да го следите од Англиски, Шпански и Германски јазик
 • За сите дополнителни прашања обратете се на: [email protected]

Опис

Goethe Sprachschule е школа која има повеќе од 10 годишно искуство на пазарот.

Програмот е развиен во блиска соработка со Британскиот центар за јазици,  TELC - европски сертификати за јазици и Pearson - најголемата образовна комапнија во светот.

Овој револуционерен начин на учење на германски јазик ке ви помогне за побрзо учење на јазикот. Програмот е основан според најновите науки на учење кои се докажани со успешност на илјадници студенти низ светот. Курсот е достапен на сите лаптопи и мобилни уреди и студентите може да изберат на кој јазик ке им бидне апликацијата, англиски, германски или шпански.

Сите студенти ќе добијат Меѓународен сертификат за владеење на германски јазик признат од врвни меѓународни корпорации како: BP, Volkswagen, Samsung, Toyota, Phillips, General Motors, LG, Allianz, Statoil, AXA, Hewlett-Packard, Fiat, Tesco, IBM и многу други. 

Курсот е погоден за сите што сакаат да научат или да го усовршат својот германски јазик од почетничко ниво до флуентно комуницирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

vanski.drakulic

Дали има можност за слушање на часовите на македонски јазик ?

Член на Grouper од: 29-03-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека за жал нема можност за слушање на македонски јазик. Можете да одберете еден од следниве јазици: англиски, шпански или германски. Слободно пишете ни на [email protected] со цел да Ви препорачаме други курсеви на македонски јазик.

Член на Grouper од: 01-04-2019

zoran.liposki

Здраво, Дали термините се фиксно одредени и курсот мора да трае 6 месеци, или секој може да си го прилагоди по свое темпо, на пример курсот да го завршам до јуни (во 3 месеци) и сертификатот да го земам во Јуни? Поздрав.

Член на Grouper од: 06-04-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека по активацијата на купонот добивате 6 месеци пристап до платформата и почнувате да учите, но секако изучувањето на истиот зависи од Вашата динамика на учење. Доколку го завршите за 3 месеци, нема никаков проблем. По завршување на курсот добивате сертификат.

Член на Grouper од: 01-04-2019

wrathofadarkjedi

Dobar den, dali ima mozhnost da se pochne od povisokite leveli? A1-B1 ne mi se potrebni. Blagodaram.

Член на Grouper од: 22-11-2016

sandra

Здраво, Ве иформираме дека оваа компанија ги има само следниве левели достапни А1, А2, B1 и B2. Со купување на купонот добивате пристап до сите левели А1, А2, B1 и B2. Слободно можете да ни пишете на маил со цел да Ви испратиме детали за курсот или да Ви испратиме предлози од други курсеви :)

Член на Grouper од: 01-04-2019

emka_veles

Здраво, сертификатот којшто е спомнат во оваа зделка, дали станува збор за меѓународен признат сертификат по ниво (А1,А2..) или за регуларен сертификат којшто се добива од било која јазична школа?

Член на Grouper од: 21-04-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека сите студенти по завршувањето на курсот добиваат Меѓународен сертификат за владеење на германски јазик, по секое поминато ниво или по завршувањето на целиот курс. Овие сертификати се препознаени, но секако, при аплицирање за работа Ве молиме информирајте се каков вид сертификат Ви е потребен. Во исто време, имајте предвид дека секоја организација може да го провери нивото на познавање на германски јазик и да Ви побара полагање сертификат од светски позната институција.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.