За лице без брчки! До 53% попуст на Princess третман за брчки или зголемување на усни со хијалуронски филери во Рес Хумана

img

Цена од

9000 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

18000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

9000 ден.

Преостанато време

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Опции на понудата:

Princess Volume 18,000 ден. 9,000 ден.
Princess Filer 15,000 ден. 7,500 ден.
Princess Rich 12,000 ден. 5,600 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2020 до 20.07.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Едно лице може да купи повеќе купони

Опис

Постигнете совршен изглед брзо, безбедно и едноставно

Со годините кожата станува потенка и губи од својот волумен, доаѓа до промена на квалиетот на кожата и намалување на масното ткиво на образите, се намалува синтезата на хијалурон и колаген, стресот и сончевото зрачење уште повеќе го интензивираат тој процес, како резултат на тоа се појавуваат брчки и вдлабнатини на лицето. Во светската литература се смета дека првите знаци на стареење на кожата и губење на хијалуронот почнува веќе после 35-тата година, но секако има варијации во зависност од генетиката и стилот на живот. Последниве години станаа популарни дермалните филери на база на хијалуронска киселина кои се вбризгуваат во кожата и ги потполнуваат брчките, ги обликуваат контурите на лицето и го зголемуваат волуменот на усните.

Филерите од најновата генерација се базирани на хијалуронска киселина која природно се наоѓа во нашиот организам а галвна функција и е да ја врзува водата, што ги прави апсолутно безбедни и не се алергени. Хијалуронската киселина е природна состојка на организмот. Таа има позитивно влијание врз кожата, го привлекува молекулот на водата, ја навлажнува кожата и ја зголемува нејзината заштита од штетното влијание на ултравиолетовите зраци и и дава на кожата еластичност и виталност станува збор за моќна супстанција чија количина се намалува со текот на годините, и како резултат на тоа кожата се суши, ослабува и се појавуваат брчки.

Основата на третманот со хијалуронски филери се базира на надокнадување на хијалуронската киселина која се губи со годините. Предностите на филерите: моментален ефект алтернатива на хируршка операција еднократна процедура со трајни резултати – меѓу 6 и 12 месеци не се бара претходна подготовка за процедурата нема сезонски ограничувања – можат да се применуваат во секое време на годината Постапката се изведува на тој начин што филерот-хијалуронот се аплицира со помош на мали тенки игли, процедурата е безбедна и комфорна и трае околу 30 минути а ефектот е веднаш видлив. После третманот може да се појави црвенило коe изчезнува за неколку часа.

Најчесто третирани регии со хијалуронски филери се назолабиални брчки (линиите кои се протегаат од носот до усните) Фини линии околу усните пушачки брчки Фини линии околу очите Брчките меѓу веѓите Зголемување и обликување на усните Оформување и зголемување на јаболчници и брада Подмладување Мезотерапија на лице, врат, деколте и дланки Хијалуронските филери може да почната да се употребуваат при првата појава на брчки со што се успорува процесот на стареење, филери за зголемување на усните може да ги користат и млади особи кај кои постои примарно мал волумен на усни-тенки усни или кај стари особи кај кој дошло до атрофија на ткивото во подрачјето на самите усни.

Ефектот од хијалуронските филери е веднаш видлив и трае од 6 до 12 месеци што е индивидуално и зависи од староста, мимиките и состојбата на кожата, после тој период хијалуронот се отстранува од организмот на потполно природен начин во облик на вода, без несакни ефекти а состојбата се враќа како пред третманот. Princess е линија создадена за третман на брчки и набори на лицето , за обликување на контурите на лицето, за хидрирање и подмладување на лицето, за зголемување на волуменот на усните.

Princess Volumen е наменет за третман на длабоки брчки и за зголемување на волуменот на усните, потполнување на вдлабнатини на лицето и обликување на контурите.

Princess Filer e наменет за третман на средни до длабоки брчки и за обликување на контури на усните.

Princess Rich е наменет за мезотерапија третмани за корекција на фини брчки се става површно го зголемува тонусот на кожата, ја хидрира и ја прави поеластична. Препуштете го Вашиот изглед на професионалци ќе изгледате толку природно, да никој не би помислил дека е тоа резултат на дерматолошка процедура.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.