97% попуст на 6 месечен онлајн курс по германски јазик + сертификат од Goethe Sprachschule во вредност од 18 409 ден. (299 €) по цена од 499 ден. (8€)

Цена

499 ден.

Вредност

18409 ден.

Попуст

97%

Заштеда

17910 ден.

Преостанато време

Купени: 3363

Добивате

Online курс по германски јазик кој ги содржи следните модули:

Level 1 

 • A1: Can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases.

Level 2

 • A2: Can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance.
 • B1: Can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc.

Level 3

 • B2: Can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in his field of specialization.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.07.2022 до 29.12.2023
 • Курсот се изучува online на платформата на Goethe Sprachschule.
 • По регистрацијата на нивниот САЈТ, потребно е кодот и пинот од купонот да ги внесете на следниов ЛИНК 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките oд 6 месеци од активацијата на кодот.
 • По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
 • Доколку по активацијата на купонот не добиете пристап до платформата, потребно е да испратите e-mail на: [email protected] и да ги прикачите купоните во прилог на маилот и по 24 часа ќе добиете одговор за активација курсот.
 • Часовите се одржуваат онлајн со претходно снимени лекции 
 • По завршување на курсот има завршен тест кој се изведува онлајн. Откако успешно ќе го решите тестот постои можност единствено за е-сертификат во PDF формат.
 • Курсот може да го следите во било кое време и од било кое место
 • Купонот може да го активирате и курсот да го следите од Англиски, Шпански и Германски јазик
 • За сите дополнителни прашања обратете се на: [email protected]

Опис

Goethe Sprachschule е онлајн школа со искуство во повеќе држави.

Програмот е развиен во блиска соработка со Британскиот центар за јазици,  TELC - европски сертификати за јазици и Pearson - најголемата образовна компанија во светот.

Овој начин на учење на германски јазик ке ви помогне за побрзо учење на јазикот. Програмот е основан според најновите науки на учење кои се докажани со успешност на илјадници студенти низ светот. Курсот е достапен на сите лаптопи и мобилни уреди и студентите може да изберат на кој јазик ке им бидне апликацијата, англиски, германски или шпански.

Курсот е погоден за сите што сакаат да научат или да го усовршат својот германски јазик од почетничко ниво до флуентно комуницирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

veselinka.dimitrovska

Сакав да уплатам, ама кога прочитав оценки се проедомилив. Курсов има многу низок рејтинг.

Член на Grouper од: 23-11-2012
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.