Cyber Monday! Навремена проверка за подобар вид! 71% попуст на комплетен офталмолошки/оптометриски преглед на локација по избор од специјалистичка оптика Геталдус во вредност од 1000 ден. по цена од 290 ден.

Цена

290 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

71%

Заштеда

710 ден.

Купени: 13

 • ГТЦ ул. Златарска

  Одведи ме таму

  02 3224 629, 078 393 033

 • ул.Ратко Митровиќ бр.115 Б, Драчево Скопје

  Одведи ме таму

  078 393 365

 • ТЦ Бисер (приземје)

  Одведи ме таму

  02 2452 052, 078393 056

 • ул.Едвард Кардељ бр.13, Кавадарци

  Одведи ме таму

  043 420 934; 078 393 054

 • ул.Гоце Делчев бр.60, Прилеп

  Одведи ме таму

  048 424 694; 078 393 037

 • Јорго Осман 10 (наспроти Саат Кулата), Битола

  Одведи ме таму

  047 233 899; 078 393 035

 • ул. Маршал Тито бр.56 (на плоштадот после Камени Мост)

  Одведи ме таму

  02 3163 857, 078 393 032

Добивате

Офталмолошки/оптометриски преглед на локација по избор:

 • Oдредување на видна острина (визус)
 • Одредување на диоптрија
 • Одредување рефракција
 • Консултација и преглед со спец. oфталмолог или оптометрист

+ Извештај и рецепт за очила или леќи

+ 10% попуст на целиот асортиман на диоптриски рамки

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2019 до 30.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин!
 • Доколку не дојдете на закажаниот термин, ваучерот се смета за искористен и средствата не се рефундираат

Опис

Очната оптика Геталдус е основана во 1959 година. Денеска, Очната оптика Геталдус е една од најголемите компании која врши комплетен очен преглед како и изработка, поправка и промет на сите видови диоптриски очила за корекција на видот, очила за сонце и конктактни леќи од повеќе произведители.

Во рамките на своето работење, копманијата располага со 14 продажни салони, од кои 4 во Скопје и по еден во Охрид, Битола, Куманово, Прилеп, Штип, Велес, Тетово, Кавадарци, Струмица и Кочани.

Во секој продажен салон има и ординација со специјалист офтамолог или оптометрист.

Со ваков вид на посоврмено опслужување потрошувачите имаат можност на исто место да им се одреди диоптријата на очите со најсовремнена опрема (компјутерски) и да им се изработат очила или конктактни леќи.

Локации на подружници и телефон за контакт во кои можете да ги искористите купонот:

 • ул.Маршал Титo бр.56 (на плоштадот после Камени Мост) тел: 02 3163 857 и 078 393 032
 • ГТЦ ул.Златарска тел: 02 3224 629 и 078 393 033
 • ул.Ратко Митровиќ бр.115 Б, Драчево тел: 078 393 365
 • ТЦ Бисер приземје тел: 02 2452 052 и 078393 056
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.