9 ја следат оваа компанија


Garibaldi компатабилни капсули на Dolce Gusto по избор

300 ден.

270 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Vero Center Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  075 304 001

  [email protected]

Опис

Garibaldi Dolce AromaСпојувајте се со интензивен, одлучувачки и обвивачки вкус, идеален за сите оние моменти од денот во кои се бара вистинската количина на енергија.

Garibaldi Gusto Oro - Мешавина со нежен вкус и рафинирана киселост, што се карактеризира со арома на цветни ноти и густ крем. Вкусот е пријатен и избалансиран.

 • Јачина: 8/10
 • Тело: 4/5
 • Печење: 4/5 
 • Aftertaste: 3/5

Garibaldi Gusto Top - Мирисна мешавина од најдобри квалитети на Арабика со нежен и мек вкус и пријатна киселост. Неговата арома се покажува низ цветни и хармонични ноти. Интензитетот на печење гарантира кафе со полно тело и компактен крем.

 • Јачина: 3/5
 • Тело: 3/5
 • Печење: 2/5 
 • Aftertaste: 4/5

Garibaldi DecaffeinatoБлагодарение на неговиот процес на декафирање, оваа мешавина го враќа целиот целосен и нежен вкус на кафето, оставајќи ја својата арома и вкус непроменета.

Garibaldi Cappucino - Од хармонична средба помеѓу мек облак млеко и нежно задоволство од кафето, се раѓа кремастиот капучино со совршена и конзистентна пена.

Garibaldi Cortado Мала количина топло млеко додадена во еспресото, за да го ублажи нејзиниот сладок кисел вкус и да се направи совршен за вечерта.

Garibaldi CioccolataИсклучителен пијалок со вкус на какао со интензивен и уникатен вкус, идеален за енергичен и регенерирачки во пауза од секое време во денот.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Премиум брендови на кафиња. Тука ќе можете да најдете кафе во зрно, капсули или подс/есе. Комплетен избор на кафемати и мелници за домашна или канцелариска работа. Не ги заборавајте нашите бариста додатоци и блогoт наменет за вистинските љубители на доброто еспресо.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.