Дестинација Македонија! Тура со најмодерниот брод во Охрид! 20% попуст на дневна карта за едно лице за крстарење низ Охридско Езеро со Брод Галеб во вредност од 600 ден. по цена од 480 ден.

img

Цена

480 ден.

Вредност

600 ден.

Попуст

20%

Заштеда

120 ден.

Преостанато време

Купени: 40

 • Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  070 307 302

  [email protected]

Добивате

Дневна карта за едно лице за крстарење низ Охридско Езеро со Брод Галеб 

 • Почеток: 11:00 часот од Охридското пристаниште
 • Посета на заливот на коските
 • Пристигнување: 12: 45 во Св. Наум
 • Враќањето кон Охрид е во 16:30 часот

*Патувањето на Бродот Галеб е согласно со препораките на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести. Потребно е придржување до мерките.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.07.2021 до 20.08.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резеравија на телефон: 070 307 302
 • Крстарењето започнува во 11 часот на Охридското пристаниште
 • Враќање кон Oхрид во 16.30 часот
 • Патувањето на Бродот Галеб е согласно со препораките на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести. Потребно е придржување до мерките.
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Време е за тимска дружба со колегите! Прати ни барање за тим билдинг патување од компанија и добиј понуда за некоја од најубавите дестинации низ Македонија. Пополни ја формата на следниот ЛИНК

Опис

Ексклузивна можност за незаборавно пловење со најубавиот брод на Охридското езеро „Галеб“!

Искористите го летото за уживање во пловидбата по езерските ширини до најегзотичното место на брегот на Охридското езеро, Св. Наум.

 • Екскурзијата почнува во 11:00 часот од Охридското пристаниште и се патува долж источната обала до Св. Наум.
 • Се посетува Музејот на вода (заливот на коските) со пауза од 20 минути. Во Св. Наум бродот пристигнува во 12:45, каде можете да ги посетите манастирот, црквите, изворите на Охридското Езеро, да ручате во некој од четирите ресторни или да ги посетите плажите.
 • Враќањето кон Охрид е во 16:30 часот. Додека трае пловидбата, екипажот ќе се погрижи престојот да биде забавен и со содржина, а со тоа посетата на овој град да биде незаборавна.

*Патувањето на Бродот Галеб е согласно со препораките на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести. Ве молиме придржувајте се и Вие.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД  

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

Бродот Галеб е најмодерниот, најлуксузниот и најопремениот брод во Република Македонија. Екипажот на бродот ќе се погрижи Вашиот престој на него да биде забавен и со содржина, да го надополни Вашиот одмор во Охрид и да придонесе овој прекрасен град да остане незаборавен и на него да се сеќавате по убави спомени.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.