Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на очила од премиум брендови во сите продавници на Dioptra: Stella Mccartney, Victoria Beckham, Alexander McQueen, Roberto Cavalli, Tom Ford, Etnia Barcelona или Police

Цена

99 ден.

Купени: 99

 • Dioptra Couture, Максим Горки, Skopje, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате дo 70% попуст на премиум брендови на очила во продавниците на Dioptra

Dioptra во Hotel Marriott

 • 70% попуст: Kyme, Lio, Snob, Stella McCartney, Victoria Beckham
 • 50% попуст: Bvlgari, Dsquared2, Celine, Paul Smith, MCQ, Pomellato, Police (постари колкеции)
 • 40% попуст: Alexander McQueen, Roberto Cavalli, Etnia Barcelona (стара колекција)
 • 30% попуст: Mont Blanc, Gucci, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Christian Dior, Bottega Veneta, Balenciaga, Fendi, Valentino, Miu Miu, Jimmy Choo, Chloe, Salvatore Ferragamo, Prada, Oliver Peoples, Ray Ban (постари колекции)
 • 20% попуст: Persol, Oakley, Ray Ban, Etnia Barcelona (нови колекции)

Dioptra во ГТЦ, ТЦ Лептокарија, Dioptra OUTLET и Dioptra Аеродром

 • 70% попуст на брендот: Bvlgari, Kyme, Lio, Snob, Stella McCartney, Victoria Beckham
 • 50% попуст: Just Cavalli, Jimmy Choo, Furla, Dolce & Gabanna, Miu Miu, Prada, Fendi, MSQ, Gucci, Liu Jo, Chopard, Nina Ricci, Police (постари колкеции)
 • 40% попуст: Etnia Barcelona (постари колекции)
 • 30% попуст: Gucii, Tom Ford, Chloe, Emporio Armani, Marc Jacobs, Carrera, Ray Ban (постари колекции), Versace, Swarovski, Anna Hickman, Carolina Herrera, Guess
 • 20% попуст: Persol, Oakley, Ray Ban, Etnia Barcelona, Armani Exchange, Vogue, (нови колекции)

Дополнителен попуст на прогресивни мултифокални стакла:

 • 20% попуст: Zeiss
 • 20% попуст: Hoya Sync 3
 • 40% попуст: Sun Sensor стакла (fotogray)
 • 40% попуст: Bluе Cut UV (стакла за заштита од компјутерска светлина)

* Попустот се однесува за пар стакла во индексна дебелина 1.5 sph до +/-4 cyl до +/-2

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.05.2021 до 01.08.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Понудата не важи за следните брендови: Dita, Cartier, Boucheron, Brioni, Lindberg и Moscot
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

DIOPTRA речиси три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Blue cut UV - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со Blue cut UV ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue cut UV се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

 • ја одбива штетната сина светлина
 • обезбедува 100% UV заштита, не се пропуштаат зраци со бранова должина помала од 400 nm
 • ја намалува несаканата рефлексија
 • одбива честички од прашина 
 • отпорност на капки вода
 • брзо одмаглување
 • отпорност на гребење 
 • лесно чистење и одржување
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.