Дестинација Македонија! Неверојатно доживување во Велгошти, Охрид во Октомври! До 25% попуст на наем на апартман за едно ноќевање + користење на базен во Villa Rechkof

Цена од

2300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3075 ден.

Попуст

25%

Заштеда

775 ден.

Преостанато време

 • Villa Rechkof، Velgoshti, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 462

Добивате

Опции на понудата:

Наем на loft апартман 3,380 ден. (55 еур)
2,700 ден. (44 еур)
Наем на апартман со поглед 3,075 ден. (50 еур)
2,450 ден. (40 еур)
Наем на апартман - приземје 3,075 ден. (50 еур)
2,300 ден. (37 еур)

* Понудата се однесува на наем на апартман.
* Aпартманите се наменети за две лица или за семејства со две деца

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.07.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во вилата за посакуваните термини на телефон
 • Доплати:
 • Сместувањето ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma

 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Вилата нуди поглед на базен, бесплатен WiFi и бесплатен сопствен паркинг, Вила Речкоф се наоѓа во Охрид, на 5 км од плажата Лабино.

Гостите на вилата имаат балкон, поглед на езерото, седење, кабловска телевизија, комплетно опремена кујна со фрижидер и фурна, како и приватна бања со спа бања и фен. Вила Речкоф располага со тераса.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

Villa Rechkof нуди услуги за изнајмување велосипеди и автомобили за истражување и прошетки.

Ранохристијанската базилика и плажата Сараиште се на 5 км од вилата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.