Дестинација Македонија! Луксузно уживање во новиот SKY Hotel (Октомври)! 22% попуст на ноќевање со закуска за две лица во double room + СПА и фитнес во SKY Hotel, Гевгелија во вредност од 2790 ден. (45 €) по цена од 2170 ден. (35 €)

Цена

2170 ден.

Вредност

2790 ден.

Попуст

22%

Заштеда

620 ден.

Преостанато време

Купени: 16

 • Sky Hotel Gevgelija

  Одведи ме таму

  076 434 111

Добивате

Ноќевање за 2 лица со закуска во double room + СПА и фитнес центар

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.07.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Сместено во Гевгелија, хотелот SKY Гевгелија располага со казино и тераса.

Меѓу објектите на овој хотел има ресторан, 24-часовна рецепција и услуга во собата, заедно со бесплатна WiFi мрежа во целиот хотел.
Гостите можат да го користат спа и велнес центарот со фитнес центарот, амам и сауна, како и бар.

Собите во хотелот располагаат со дел за седење, телевизор со рамен екран и приватна бања со фен и туш. Сите соби во хотелот SKY Гевгелија се климатизирани и располагаат со бироа. Гостите во сместувањето можат да уживаат со појадок. Хотелот СКИ Гевгелија нуди сместување со 5 ѕвезди со топла када.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Гевгелија

 • Најтоплиот град во нашата држава, познат и како македонскиот Лас Вегас по заслуга на многуте казина, е место каде што не може да ви биде досадно!
 • Според легендата за настанокот на името Гевгелија се смета дека еден дервиш се заљубил во местото и не сакал да си оди. Жителите не го прифатиле и решиле да го прогонат додека тој разлутен почнал да ги проколнува. Исплашени, жителите почнале да извикуваат “Гел-гери!”, што значи дојди пак. Иако е легенда, за  гевгеличани ова е заклетва на предците секој поминувач да биде добредојден.
 • Заради климатските погодности, под ова средоземно поднебје виреат највкусните смокви, калинки, мандарини, а по долината на Конска Река се среќава реткото и едниствено зимзелено дрво на Балканот “гол човек” чие стебло е покриено со црвенкаста и лушпеста кора.
 • Угостителството им е една од појаките страни на гевгеличани, што резултира со бројни ресторанти и кафе барови каде ќе се чувствувате топло добредојдени.
 • На 4км од градот се наоѓа локалитетот Негорски бањи со топла лековита минерална вода и кал со банеолошки дејства за лекување на ревматични и посттрауматски состојби.
 • Исто така, Гевгелија се наоѓа на подножјето на планината Кожув каде што авантуристи може да се впуштаат во историски туризам, планински велосипедизам, параглајдинг, јавање коњи, лов и риболов.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.