10 ја следат оваа компанија


Buondi caffe 1kg. по избор

1215 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

  • Vero Center Mall, Skopje, North Macedonia

    Одведи ме таму

    075 304 001

    [email protected]

Опис

„Доживејте страст во секоја чаша

Во текот на изминатите 25 години, БУОНДИ стана една од најквалитетните брендови за кафе низ јужна Европа, синоним за стил и квалитет. BUONDI е направен само од највисок квалитет на зрна кафе Арабика и Робуста, од региони низ целиот свет. Гравот е стручно печен и измешан од нашите господари печење во Австралија. Резултатот е уникатно интензивно искуство за кафе за вашите сетила.

Buondi Perfetto 100% Arabica

100% Aрабика кафе, сертифицирано од Rainforest Alliance. Има средно тело, средна киселост, ниска горчливост и слатки ности на бадем.

Потекло Мешавина од бразил и Колумбија

Печеност: Teмно печено

Teмпература 94Ц

Buondi Gold

Мешавина од Арабика и Робуста сорти на кафе. Содржи силно тело,ниска киселост и добра горчина избалансирана со кремаста какао структура.

Степен на пржење: 6/10

Потекло Виетнам

Температура 90Ц-91Ц

 

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Премиум брендови на кафиња. Тука ќе можете да најдете кафе во зрно, капсули или подс/есе. Комплетен избор на кафемати и мелници за домашна или канцелариска работа. Не ги заборавајте нашите бариста додатоци и блогoт наменет за вистинските љубители на доброто еспресо.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.