Дестинација Македонија! Летна прошетка низ убавата Битола (Јули-Август)! До 30% попуст на ноќевање со појадок во еднокреветна или двокреветна соба по избор во Хотел Милениум Битола

img

Цена од

1690 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2418 ден.

Попуст

30%

Заштеда

728 ден.

Преостанато време

 • Ул. Маршал Тито бр.48, Битола,

  Одведи ме таму

  047241001

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок за сместување по избор

Опции на понудата:

Ноќевање со појадок во еднокреветна соба 2,418 ден. (39 еур)
1,690 ден. (27 еур)
Ноќевање со појадок во двокреветна соба 3,100 ден. (50 еур)
2,170 ден. (35 еур)

*Дополнителен оброк во хотелот (ручек или вечера), цена: 372 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.06.2021 до 31.08.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За сместување во двокреветна соба, потребно е да купите два купона
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку телефон
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето
 • Време е за тимска дружба со колегите! Прати ни барање за тим билдинг патување од компанија и добиј понуда за некоја од најубавите дестинации низ Македонија. Пополни ја формата на следниот ЛИНК
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Хотел "МИЛЕНИУМ"

Ве покануваме да го посетите и доживеете хотелот "МИЛЕНИУМ" кој е лоциран во центарот на најпознатата улица во Битола, Широк –сокак.

"МИЛЕНИУМ" е местото каде културата еволуира во секој нареден миг, модата се следи следи со будно око, а трендовите се диктираат за прв пат.

Хотел "МИЛЕНИУМ" располага со капацитет од 26 соби:

 • 3 апартмани
 • 1 делукс апартман
 • 22 стандардни соби (13 со француски лежај и 9 со можност за раздвојување на креветите)

Секоја соба е опремена со:

 • клима уред
 • безжична интернет врска
 • директна телефонска линија
 • кабелска телевизија
 • ДВД
 • мини бар
 • детектор за чад
 • купатило со туш кабина или џакузи во апартманите

Ресторанот "МИЛЕНИУМ" располага со капацитет од 140 седишта. Во пријатната атмосфера на ресторанот можете да направите избор од широката палета на домашната и интернацилнална кујна. Просторот е идеален за организирање прослави, промоци,коктел – приеми, деловни и приватни средби.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите БИТОЛА

 • Градот е познат под името Град на Конзулите, бидејќи тука се наоѓале конзуларните претставништва на европските земји во времето на Отоманската Империја.
 • Не сте биле во Битола, ако не сте пиеле кафе на Широк Сокак - пешачка зона со најголемите продавници, ресторани, театарот со опера, галерии и многу други кафулиња и клубови.
 • Градот се наоѓа на римскиот пат Виа Игнација (Via Ignatia), каде што е и античкиот град Хераклеја Линкестис.
 • Реката Драгор тече низ центарот на Битола, со тек низ селата Дихово и Братин Дол. Се влева во Црна река (1 км северозападно од селото Новаци.)
 • Саат-кулата за многумина е и симбол на градот Битола. Според легендата, кулата е изградена кога отоманските власти во градот, односно Турците, поминале по сите околни села и собрале околу 60.000 јајца од коишто направиле малтер. Од смесата измешана со камења ја изградиле кулата чии цврсти ѕидови стојат и денес неоштетени.
 • Браќата Манаки - Јанаки и Милтон биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле родени во влашкото село Авдела, кое денеска се наоѓа во Егејска Македонија.
 • Старата Битолска Чаршија со околу 900 дуќани и над 140 занаети и професии го диктираа темпото на животот на целокупното население и од градот, но и од околните места.
 • Пелистер - највисокиот врв на Баба Планина, (2.601 м.н.в) претставува трет највисок планински врв во Македонија и често се користи и како име за самата Баба Планина и синоним за градот Битола.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.