Празнична понуда за најдобрите часовници и накит во b watch 1920! Купон од 99 ден. со кој добивате до 50% попуст на часовници од светски брендови (Daniel Klein, Casio, Esprit, Festina, Pierre Cardin, Lotus, Obaku, Polo) и до 20% попуст на накит

Цена

99 ден.

Купени: 560

 • VERO центар

  Одведи ме таму

  02/ 3111-666

  [email protected]

 • ГТЦ секција 5 приземје

  Одведи ме таму

  02/ 321-3702

  [email protected]

 • Стара Скопска чаршија

  Одведи ме таму

  02/ 322-3661

  [email protected]

 • Capitol Mall

  Одведи ме таму

  02/ 244-5004

  [email protected]

 • Охрид - ул. Климент Охридски бр. 29

  Одведи ме таму

  046 200 889

  [email protected]

 • ул. Маршал Тито бр. 47 Битола

  Одведи ме таму

  047 230 130

  [email protected]

 • ул. Маршал Тито бр. 74, Тетово

  023084 720

  [email protected]

 • Skopje City Mall 1 кат

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате до 50% попуст на сите часовници од сите брендови и 20% попуст на накит во продавниците на b watch 1920 

 • Daniel Klein: 40% и 50%
 • Pierre Cardin: 50%
 • US Polo Assn: 40% и 50%
 • Obaku: 20%, 40% и 50%
 • Obaku накит: 50%
 • AM:PM, Cover, Elixa watches: 40%
 • Citizen, Lee cooper, Lotus watches, Swiss Military, Festina: 30%
 • Casio: 20% и 50%
 • Esprit: 10% и 40%
 • Polo Santa Barbara: 20%
 • US Polo Assn накит: 20%
 • Elixa и Lotus накит: 20%
 • Edifice и G-shock: 10%

*Попустот важи за минатата колекција, новите колекции не се вклучени во попустот.

*Еден купон важи за 1 производ

*Добивате дополнителен попуст од 20% на веќе намалените цени на сите брендови или дополнителен 20% попуст на брендот Espirit во сите продавници

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2019 до 31.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот важи за сите локации на b watch 1920!
 • Еден купон важи за 1 производ
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на b watch 1920, а попустот се добива единствено со овој купон
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени.
 • Попустот важи за минатата колекција, новите колекции не се вклучени во попустот.
 • Дополнителен попуст од 20% на веќе намалените цени во сите продавници

Опис

b watch 1920: Приказна која продолжува да се раскажува

Инспирирана од желбата на еден човек да го изучува часовничарскиот занает, од улиците на Струмица, преку Старата Скопска Чаршија, b watch 1920 е приказна која се раскажува низ најголемите градови во Македонија.

Во 1920 година Стефан Салџиев решава да стане часовничар и осум години подоцна отвора дуќан во Струмица.

Во 1960, Драган Салџиев, решавајќи да продолжи да чекори по стапките на својот татко продолжува да ги нуди своите часовничарски услуги во Старата Скопска Чаршија.

Тој дуќан, којшто до ден денес останува место каде што се вршат сервисни услуги и продажба на часовници, е зачетокот на сагата наречена b watch 1920

Речиси еден век по првиот зародиш на идејата, Емилија Богоевска (Салџиева) и сопругот Владимир Богоевски продолжуваат со испишувањето на оваа семејна историја која прераснува во успешна компанија изградена врз традиционални вредности, којашто секојдневно се труди да ги задоволи потребите на модерниот човек.

Како официјални дистрибутери на CASIO, Esprit, Festina, Pierre Cardin, Calypso, Haribo, Daniel Klein, Swiss Military, OBAKU, COVER, U.S.POLO ASSN, Lotus накитот, и ременчињата HIRSCH за Македонија, продажните салони на b watch 1920 се места во кои можат да се задоволат сечии вкусови и продолжуваат да ги сведочат најубавите моменти споделени меѓу нашите потрошувачи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.