Cyber Monday! Дестинација Македонија! Уживање со поглед кон Дрим! До 25% попуст на наем на сместување по избор во Hotel Art Theater - Струга

Цена од

1050 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1400 ден.

Попуст

25%

Заштеда

350 ден.

Купени: 20

 • Kej Boris Kidrich 33, Struga, North Macedonia

  Одведи ме таму

  +38970442192

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Дрим 1,550 ден. (25 еур)
1,200 ден. (19 еур)
Ноќевање во двокреветна соба 1,400 ден. (23 еур)
1,050 ден. (17 еур)
Ноќевање во четирикреветна соба 1,800 ден. (29 еур)
1,350 ден. (22 еур)
Ноќевање во четирикреветна соба со поглед кон Дрим 2,000 ден. (32 еур)
1,590 ден. (26 еур)
3 ноќевања за двајца во двокреветна соба + вечера покрај Дрим 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
Доплата за едно лице при искористување на ваучер за туризам за опција 3 ноќевања 1,000 ден. (16 еур)
1,000 ден. (16 еур)

*Цената се однесува за наем на целото сместување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.07.2020 до 31.12.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот на  телефон за слободни места 
 • По купувањето на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Hotel Art Theater 

Хотелот е лоциран во Струга, на 11-минутна прошетка од црквата Свети Ѓорѓи, хотелот е со поглед кон реката Дримр поглед нуди сместување со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бесплатни велосипеди и бар. Одликувајќи се со семејни соби, овој имот им овозможува на гостите тераса. Имотот има услуга во соба, заедничка дневна и размена на валути за гости. Бесплатно WiFi е достапно за сите гости, додека избраните соби содржат балкон.Областа е популарна за нуркање и возење велосипед, а изнајмувањето автомобили е достапно на „Арт театар кафе“. Музејот на природата е 16-минутна прошетка од сместување, додека манастирот Калишта е 6,1 км.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.