Дестинација Македонија! Октомврско уживање во Охрид! До 35% попуст на наем на апартман за едно ноќевање во соба по избор во Apartments Elena

Цена од

2200 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3410 ден.

Попуст

35%

Заштеда

1210 ден.

Преостанато време

 • Кеј Маршал Тито 88а, Охрид

  Одведи ме таму

  078288462

Добивате

Опции на понудата:

Наем на апартман - приземје 3,380 ден. (55 еур)
2,200 ден. (35 еур)
Наем на апартман - прв спрат 3,410 ден. (55 еур)
2,200 ден. (35 еур)
Наем на апартман - приземје 2+2 3,720 ден. (60 еур)
2,500 ден. (40 еур)

*Понудата се однесува на наем на апартман

*Апартманите се наменети за две лица или за семејства со две деца

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.08.2020 до 20.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во вилата за посакуваните термини на телефон
 • Сместувањето ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma

 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Апартмани Елена се наоѓаат на само 50 метри од Охридското Езеро и 400 метри од центарот на Охрид.

Опкружени со зеленило, бесплатно Wi-Fi, бесплатен јавен паркинг и апартмани со модерна мебел. Сите апартмани имаат простран балкон со поглед на езерото, климатизација, LCD телевизор со кабелски канали и комплетно опремена кујна. Некои од нив имаат и спа бања.

Различни ресторани, кафулиња и продавници се на 300 метри.

Стариот град заштитен од УНЕСКО е познат по многуте знаменитости. Некои од нив вклучуваат антички театар, тврдината Самоил и средновековниот манастир Свети Пантелејмон. Охридското пристаниште е 900 метри. Тука може да се најдат екскурзивни чамци кои заминуваат за средновековниот манастир Св. Наум. Охридскиот аеродром е 10 км од Елена Апартмани.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.