Cyber Monday! До 66% попуст на третман по избор: релакс масажа на тело, масажа лице со пилинг, маникир со Kiara Sky траен лак, мадеро терапија, радиофреквенција на лице и врат, дијамантска дермоабразија или кавитација во Afrodita S

Цена од

290 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

500 ден.

Попуст

42%

Заштеда

210 ден.

Купени: 182

Добивате

Опции на понудата:

Релакс масажа на тело (60 мин.) 1,000 ден. 550 ден.
Масажа на лице со пилинг (30 мин.) 500 ден. 290 ден.
Маникир со траен лак Kiara Sky 800 ден. 480 ден.
Мадеро терапија 800 ден. 550 ден.
Радиофреквенција на лице и врат (30 мин.) 2,500 ден. 1,250 ден.
Дијамантска дермоабразија (30 мин.) 1,500 ден. 690 ден.
Кавитација (30 мин.) 2,000 ден. 690 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.11.2019 до 20.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот може да го искористите во еден од 2та центри за убавина на Афродита С.
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата за маникир и мадеротерапија важи за жени, сите други услуги и за мажи и за жени

Опис

Нашите центри за убавина ги задоволуваат стандардите на најдобрите салони во светските метрополи. Идејата ни беше да создадеме рај за Вашите сетила.

Релакс масажа - Професионалниот тим во прекрасниот амбиент со специјална музика и миризливи свеќи ќе ви овозможи комплетна едночасовна релаксација и опуштање.

Масажата има двојно дејство: механичко и рефлексно. Механичкото делува на површинскиот слој на кожата, прави чистење на изумрените клетки, загревање и отварање на порите и со тоа се овозможува подобра секреција, транспарентност на кожата како и подобра пенетрација на препаратот со кој се врши масажата. Со механичката дразба се подобрува протокот на венскиот и лимфниот систем. На крај од масажата добиваме козметичко освежување на кожата, поубава боја, еластичност и измазнување на брчките како и намалување на болка. Со масажата циркулацијата се подобрува за осум пати.

Маникир со KIARA SKY траен лак

Од сега траен лак на Вашите нокти на раце и нозе. KIARA SKY колор гелот го има во повеќе нијанси и се нанесува како обичен лак, но се пече во ЛЕД лампи во траење од 30 секунди. Kiara sky трајниот лак се разликува од останатите трајни лакови за нокти бидејќи е единствен. Kiara sky трајниот лак познат е по неговиот висок сјај и истрајност. Kiara sky колор гелот останува на ноктот 3 недели без пукање и лупење, а комплетно се завршува за само 30 минути. Може да се нанесува на природни, наливни и гелни нокти.

За многу краток временски период Вашите нокти ги прави идеални за секоја прилика и сезона.

Со професионалните ЛЕД лампи единствено во центарот за убавина Афродита-С се крати времето на печење и не се оштетува кожата на рацете.

Затоа драги наши дами дојдете и уверете се во практичноста на трајниот лак!!!

Мадеротерапија

Мадеротерапија, масажа со која во потполност ќе го редуцирате
целулитот и ќе го обликувате вашето тело. Енергична масажа – до комплетен детокс и тонизација. Предноста на користење на специјално обликувани дрвени елементи овозможува интензивен притисок на фиброзниот целулит и отстранување на масни наслаги заедно со останатите токсини. Терапијата е посебно ефективна за:

 • Редукција на струк.
 • Елиминација на седечкиот дел на колковите.
 • Дефиниција на нозе.
 • Затегнување на бутови и нозе.
 • Намалување на обем на стомакот.

Радиофрекфенција на лице и врат

Радиофренквенцијата е метод на длабинско загревање на кожата со помош на радиобранови. Затоплувањето предизвикува веднаш ефект на зацврстување каде колагенските влакна на кожата во третираната област се намалуваат. За тоа, фибробластите се стимулираат да произведуваат нов колаген.

Области на примена:

 • Зацврстување на кожа
 • Измазнување на мали линии/ брчки на лице, врат, деколте, горна и долна усна
 • Третман на лакримални вреќи
 • Зацврстување на долниот очен капак
 • Двојната брада
 • Контури на лице (на пример, виснати образи)
 • Тело: абдоминален ѕид, надлактица, локални депоа на масти (на пример. колковите, долниот дел на абдомен, бутовите, целулитот).

Дијамантска микродермоабразија - Микродермоабразијата е неинвазивен третман при кој контролирано се отстрануваат изумрените клетки од површината на кожата на епидермисот. Целта е да се отстрани старата кожа со сите несовршености како и несакани појави и промени кои настанале во процесот на стареење. Ексфолијацијата се прави со помош на кристали (алуминиум оксиди). Третманот поттикнува микроциркулација бидејќи работи на принцип на вакум со микро кристали. Се стимулира раѓање на нови клетки и обновување на кожата. Се постигнува голем ефект во ремоделирање на кожата. По третманот ќе се зголеми апсорцијата на кожата за нанесувањето на ампулата и маските кои се составен дел од третманот. Со овој апарат можат да се третираат сите делови на кожата: лицето, градите и секаде кај што е потребно. Со третманот се постигнуваат успешни резултати во:

 • ремоделирање на кожата (подмладување)
 • атрофирана и остарена кожа без еластичност
 • бори-површни и подлабоки
 • кожа оштетена од сонце (пигментации)
 • старачки пеги и флеки
 • хиперкератози на тело (задебелување на кожата)
 • сите врсти на лузни на лицето и телото
 • лузни како последица на акни
 • стрии
 • проширени пори
 • масна кожа

Третманот се прави во период од месец октомври до април, кога сонцето е помалку присутно.

Кавитација - ултразвучна кавитација - липосукција без операција. Брзиот развој во медицината и козметологијата придонесоа да се создаде овој производ чии резултати се незамисливи. Нехируршка липосукција е моќна алатка која гарантира резултати на безбеден, ефективен и траен начин.Ефектите се трајни и видливи уште при првиот третман.

Овој фантастичен апарат трајно ги разградува мастите. Делува на: намалување на локализирани масни наслаги, целулитот и преголемата телесна тежина. Потребни се 4-6 третмани, а просечното губење во обем е од 6-10 см.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.