Појадок
Пржени лепчиња
129 ден.
3 пржени лепчиња (во јајце) со парче сирење
Омлет
139 ден.
Омлет со шунка, кашкавал и сирење
Појадок Дион
159 ден.
2 јајца на око, 2 лепчиња, сланина
Појадок Лондон
149 ден.
2 јајца на око, 2 лепчиња, шампињони, црвен грав
Чорби
129 ден.
Пилешка или Телешка, со лепче 350гр
Потаж од зеленчук
149 ден.
Потаж од зеленчук 350гр
Панцерота
159 ден.
Панцерота со шунка и кашкавал 200гр
Монте Кристо појадок
179 ден.
Пржени лепчиња полнети со шунка и кашкавал
Салати
Капрезе салата
209 ден.
Домат, моцарела, босулок 300гр
Салата Дион
279 ден.
Марула, рукола, црвена пиперка,краставица, печурки, шери домат, семки од тиква, семки од сон. , ленено семе 300гр
Рукола салата
239 ден.
Рукола , шери домат , пармезан, крутони 300гр
Бифтек салата
419 ден.
Бифтек, рукола, марула, шери домат, пармезан 300гр
Crispy салата
259 ден.
Јајце, зелка, домат, марула, поховани пилешки прсти
Витаминска
139 ден.
Марула, зелека, цвекло, домат, краставица, морков 300 гр
Шопска салата
159 ден.
Домат, краставици, кромид, сирење 300 гр
Грчка салата
159 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење, оригано , маслинки 300гр
Македонска салата
159 ден.
Домат, кромид, пиперка, маслинки, магданос 300гр
Цезар салата
239 ден.
Марула , пилешко месо, кубети, пармезан , дресинг 300гр
Шеф салата
239 ден.
Марула, домат, кромид, пилешко, сос 300гр
Туна салата
209 ден.
Марула, домат, кромид, туна, пченка, крутони 300гр
Паста и Рижото
Примавера
269 ден.
Доматен сос, моцарела, лук, босилок, маградос 340гр
Болоњезе
279 ден.
Сос болоњезе , пармезан 340гр
Лазањи
240 ден.
Кори за лазања, болоњезе сос, моцарела, пармезан, бешамел сос 340гр
Рижото фунги
289 ден.
Ориз, шампињони, пршут, пармезан 300гр
Фунги
279 ден.
Шампињони, шунка, слатка павлака, пармезан 340гр
Пармезан
309 ден.
Шампињони, говедски пршут, слатка павлака , пармезан 340 гр
Кватро формаџо
319 ден.
Слатка павлака, моцарела, рокфорд, пармезан 340 гр
Рижото со зеленчук
219 ден.
Ориз, морков, шампињони, тиквици, грашок 300 гр
Џамбалаја рижото
289 ден.
Ориз, пилешко месо, морков, тиквици, шампињони, грашок, кари, соја сос 300гр
Пица и Пастрмајлија
Маргарита (30cm)
220 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал
Кватро Формаџи (30cm)
319 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, моцарела, рокфорд
Везувио (30cm)
249 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка
Вегетаријана (30cm)
249 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат, кромид
Рустика (30cm)
289 ден.
Пица тесто, доматно пире, кашкавал, врат, сирење, јајце
Пица со пршут (30cm)
309 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, говедски (свински) пршут, лук
Пица со туна (50cm)
739 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, туна, маслинки, кромид, оригано
Пица Дион (30cm)
389 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, сланина,свински врат, говедски пршут, павлака, маслинки
Пица со Туна (30cm)
309 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, туна, маслинки, кромид, оригано
Италијана (30cm)
289 ден.
Пица тесто, доматен сос, моцарела, шери домати, босилек
Пеперончино (30cm)
289 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен
Капричиоза (30cm)
269 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки
Наполитана (30cm)
249 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки
Бејкон пица (30cm)
309 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, сланина
Пастрмајлија - пилешка
299 ден.
Тесто, свинско или пилешко месо , јајце, сланина
Пастрмајлија - свинска
299 ден.
Тесто, свинско или пилешко месо , јајце, сланина
Маргарита - фамилијарна (50cm)
569 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал
Капричиоза - фамилијарна (50cm)
660 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки
Наполитана - фамилијарна (50cm)
629 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки
Везувио - фамилијарна (50cm)
639 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка
Италијана - фамилијарна (50cm)
679 ден.
Пица тесто, доматен сос, моцарела, шери домати, босилек
Вегетаријана - фамилијарна (50cm)
609 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат, кромид
Пеперончино - фамилијарна (50cm)
679 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен
Рустика - фамилијарна (50cm)
679 ден.
Пица тесто, доматно пире, кашкавал, врат, сирење, јајце
Пица Дион - фамилијарна (50cm)
749 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, сланина,свински врат, говедски пршут, павлака, маслинки
Кватро Формаџи - фамилијарна (50cm)
749 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, моцарела, рокфорд
Бејкон пица - фамилијарна (50cm)
739 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, сланина
Пица со пршут - фамилијарна (50cm)
739 ден.
Пица тесто, доматно сос, кашкавал, говедски (свински) пршут, лук
Бургери и сендвичи
Хамбургер
219 ден.
Лепче , плескавица, помфрит, марула, домат, сосови 300гр
Бејкон бургер
259 ден.
Лепче, плескавица, крцкава сланина, помфрит, марула, домат, сосови 300гр
Чизбургер
249 ден.
Лепче , плескавица, кашкавал, помфрит, марула, домат, сосови 300гр
Двоен чизбургер
299 ден.
Лепче, 2 плескавици, кашкавал, помфрит, марула, домат, сосови 300 гр
Чикен Бургер
219 ден.
Лепче, пилешки стек, помфрит, марула, домат, сосови
Чикен Ројал
229 ден.
Лепче, похован пилешки стек, помфрит , марула, домат, сосови 300гр
Хамбургер Дион
279 ден.
Лепче, плескавица, карамелизиран кромид , кашкавал, домат, помфрит, барбикју сос, ајсберг 300гр
Клуб сендвич
199 ден.
Лепче, шунка, кашкавал, марула, домат, помфрит, павлака 300гр
Дион Сендвич
189 ден.
Лепче, печеница, кашкавал, павлака, домати, марула, кисели краставички, кечап, мајонез 350гр
Пица сендвич
169 ден.
Лепче, шунка, кашкавал, печурки, марула, кечап 350гр
Гиро Дион (свинско или пилешко месо)
220 ден.
Пишија, свинско или пилешко месо, сенф, домат, кромид, мајонез, марула, кисели краставички 350гр
Криспи бургер
229 ден.
Лепче, крцкав пилешки стек похован со корнфлекс , кисели краставички , помфрит, сос 300гр
Шарска бургер
259 ден.
Шарска плескавица, лепче, салати , сосови и помфрит 300гр
Пулд порк бургер
319 ден.
Бурито
209 ден.
Српски сендвич
209 ден.
Домашно лепче, павлака, плескавица, помфрит 390 гр.
Главно јадење и мезе
Криспи прсти
249 ден.
Крцкави пилешки прсти, поховани со корнфлекс, сосови
Колбас
179 ден.
Колбас + помфрит
Пилешки прсти со помфрит
249 ден.
Пилешко месо, помфрит, мед и сенф
Пилешка круна
459 ден.
Пилешки стек, моцарела, говедски пршут, кари сос 250гр
Пилешко пармезан
299 ден.
Пилешко , шампињони, пармезан , слатка павлака 250гр
Шарска со кајмак
279 ден.
Плескавица со кашкавал, кајмак и помфрит 250 ден.
Ражнич
239 ден.
Пилешки или свински ражнич со помфрит 250 гр
Ловечка плескавица
230 ден.
Плескавица полнета со кашкавал, печурки и сланина, помфрит 250гр
Мешана скара за 2 лица
549 ден.
Шарска плескавица , пилешки стек, вешалица, ражнич, сланина, гарнир
Мешана скара за 4 лица
1,059 ден.
Шарска плескавица , пилешки стек, вешалица, ражнич, сланина, гарнир
Даска " Дион" за 2 лица
590 ден.
Свински и говедски пршут, лепчиња со кајмак, пармезан , сирење на скара, шампињони на путер, моцарела на путер, поховани зденки
Даска " Дион" за 4 лица
1,190 ден.
Свински и говедски пршут, лепчиња со кајмак, пармезан , сирење на скара, шампињони на путер, моцарела на путер, поховани зденки
Национална Даска за 2 лица
490 ден.
Поховани тиквици, похована пиперка со сирење, похован модар домат, тиквици со павлака , сирење на скара, лепчиња со кајмак , лепчиња со лук и магданос
Национална Даска за 4 лица
950 ден.
Поховани тиквици, похована пиперка со сирење, похован модар домат, тиквици со павлака , сирење на скара, лепчиња со кајмак , лепчиња со лук и магданос
Чипс
239 ден.
Чипс компир со сос од топен кашкавал 200гр
Мезе Дион
199 ден.
Сланина, сирење и пиперки 200гр
Тиквици со павлака
159 ден.
Тиквици со павлака 100 гр
Полнети печурки
229 ден.
Полнети печурки 150гр
Шампињони на Путер
179 ден.
Шампињони на Путер 150 гр
Зеленчук на скара
189 ден.
Зeленчук на скара 150гр
Пилешки орли
269 ден.
Пилешки орли 180 гр
Похован кашкавал
159 ден.
Похован кашкавал 180гр
Крцкави Тиквици
169 ден.
Крцкави Тиквици 130 гр
Поховани зденки
169 ден.
Поховани зденки 130гр
Полнета пиперка со сирење
139 ден.
Полнета пиперка со сирење 100гр
Овчо сирење
149 ден.
Овчо сирење 100гр
Пармезан
269 ден.
Пармезан 100гр
Рокфорд
269 ден.
Рокфорд 100 гр
Моцарела
199 ден.
Моцарела 100гр
Говедски пршут
329 ден.
Говедски пршут 100гр
Свински пршут
329 ден.
Свински пршут 100гр
Селско месо
399 ден.
Свинско месо , мелено месо, печурки, кашкавал 250 гр
Тава Дион
429 ден.
Телешко, свинско и пилешко месо , печурки, кашкавал, сос 250гр
Вардарско Грне
399 ден.
Свинско месо, сланина, печурки, сос, тиквици, пиперка, модар патлиџан 250гр
Бифтек со Нудли
749 ден.
Бифтек , нудли, соја сос 300гр
Телешки мускул
649 ден.
Телешки мускул, сос од печурки 250 гр
Карпачо
919 ден.
Сирово говедско месо маринада , пармезан , рукола, шери 300 гр
Бифтек Теријаки
899 ден.
Бифтек, пиперка, кромид, сусам, соја, вариво 250гр
Помфрит
129 ден.
Помфрит 250гр
Помфрит со сирење
139 ден.
Помфрит со сирење 120гр
Фурнарини
89 ден.
Фурнарини 100 гр
Лепчиња со кајмак
159 ден.
Лепчиња со кајмак 100гр
Гарлик бред
159 ден.
Лепче со лук 100гр
Фурнарини со лук
99 ден.
Фурнарини со лук 100гр
Лепчиња со кајмак и пршут
229 ден.
Лепчиња со кајмак и пршут 100гр
Домашно лепче
39 ден.
Домашно лепче 100гр
Пилешко полнето
289 ден.
Пилешки стек, печурки, кашкавал, говедски пршут, павлака 250 гр
Пилешко со зеленчук
289 ден.
Пилешки стек , тиквици, морков, модар патлиџан, брокула, шампињони, пиперки 250гр
Гиро Дион
200 ден.
Пиштија, свинско или пилешко месо, сенф, домат, кромид, мајонез, марула
Телешко со зеленчук
799 ден.
Телешко, зеленчук, чили, соја сос 250гр
Медаљони во сос од печурки
1,099 ден.
Телешки медаљони, шампињони,путер, вариво 250гр
Похована даска за 2 лица
370 ден.
Пилешки прсти, поховани зденки, похован кашкавал, похован кромид, сосови
Похована даска за 4 лица
730 ден.
Пилешки прсти, поховани зденки, похован кашкавал, похован кромид, сосови
Талијата Бифтек со зеленчук на скара
1,099 ден.
Телешко, зеленчук, чили, соја сос 250гр
Бифтек со печурки
1,199 ден.
Бифтек, шампињони , вариво 250 гр
Бифтек со зелен бибер
1,269 ден.
Бифтек, бибер, крем, коњак, вариво 250гр
Шкотски бифтек
1,329 ден.
Бифтек, шкотски сос , вариво 250гр
Бифтек на скара
1,099 ден.
Бифтек на скара , мешано вариво 250гр
Пилешки прсти
229 ден.
Поховани пилешки прсти, сосови 200гр
Пилешки стек
239 ден.
Свеж пилешки стек со гарнир 250гр
Пилешко во кари сос
279 ден.
Пилешко , кари сос, слатка павлака 250гр
Топено сирење со фурнарини
229 ден.
Сирење, кашкавал, доматен сос 250гр
Пилешко салтимбока
289 ден.
Пилешки стек во бел сос со говедска пршут 250гр
Плескавица
229 ден.
Плескавица
Шарска Плескавица
259 ден.
Плескавица со кашкавал и помфрит 250 ден.
Увијач свински
229 ден.
Свинско месо, кашкавал, сланина
Увијач пилешки
229 ден.
Пилешки месо, кашкавал, сланина
Суфлаки пилешко
219 ден.
Колбас тенок
139 ден.
Колбас дебел
119 ден.
Ребро
229 ден.
Суфлаки свинско
219 ден.
Вешалица
259 ден.
Бела вешалица на скара со гарнир 250гр
Десерт
Палачинка со крем и плазма
169 ден.
Палачинка со крем и плазма
Палачинка со ванила и јагода
169 ден.
Овошна салата
169 ден.
Чиз кејк
169 ден.
Чиз кејк
Чоколадна палачинка
169 ден.
Палачинка со ванила и јагода
Палачинка со мед и ореви
169 ден.
Палачинка со мед и ореви
Сникерс Палачинка
169 ден.
Сникерс Палачинка
Палачинка со чоколаден крем и јагоди
169 ден.
Палачинка со чоколаден крем и јагоди
Американска палачинка
169 ден.
Американска палачинка
Топло ладно
169 ден.
Топло ладно
Чоколадна вафла
169 ден.
Чоколаден крем, банана, плазма, сладолед
Овошна вафла
169 ден.
Ванила крем, јагоди, сладолед
Сникерс вафла
199 ден.
Чоколаден крем, карамела, кикирики, сладолед
M&M вафла
220 ден.
Чоколаден крем, карамела, M&M бонбони, сладолед
Пијалоци
Еспресо
60 ден.
Макијато мало
70 ден.
Макијато големо
80 ден.
Нес кафе
90 ден.
Кока Кола (шише 0,45)
50 ден.
Кока Кола - Zero (шише 0,45)
50 ден.
Швепс (шише 0,45)
50 ден.
Фанта (шише 0,45)
50 ден.
Red Bull
130 ден.
Скопско лименка (0.5)
80 ден.
Corona пиво (0.33)
140 ден.
Heineken (0.33)
140 ден.
Тиквеш Александрија бело вино (750мл)
500 ден.
Тиквеш Александрија црвено вино (750мл)
500 ден.
Тиквеш Траминец вино (750мл)
500 ден.
Александрија Куве Црвено вино (750мл)
650 ден.
Александрија Куве Бело вино (750мл)
650 ден.
Розе вино (750мл)
650 ден.
Johnnie Red (1l)
1,400 ден.
Johnnie Black (0.7)
2,100 ден.
J & B (1l)
1,400 ден.
Gin Gordons
1,250 ден.
Smirnoff (1l)
950 ден.
Jack Daniels (1l)
1,900 ден.
Civas (0.7l)
2,500 ден.