Промотивна цена на PCR Ковид Тест (важи и за патување) или брз антигенски тест по избор во Genea Lab

Цена од

680 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени: 339

Добивате

Опции на понудата:

Брз антигенски тест 680 ден.
PCR Ковид Тест 1,050 ден.

*За PCR Ковид Тестот резултатот се добива во текот на денот, а за брз антигенски тест резултатот се добива во рок од 30 мин. 

*Резултатот од тестот го добивате на е-маил (или може да го превземете од web страната со password кој ќе ви пристигне по sms)

*Негативниот резултат од PCR тестот може да се користи за патување и преминување на граница. (При пополнување на формуларот наведете дека ви е потребен и го добивате на англиски јазик)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.04.2022 до 30.11.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин.
 • Закажувањето е на следниот линк: https://genea.mk/kontakt-forma-za-zakazuvanje-na-termin/ (добивате повик за потврда)
 • Резултатот од тестот го добивате на е-маил (или може да го превземете од web страната со password кој ќе ви пристигне по sms)
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Што треба да знаете за лабораториските анализи доколку сте позитивни на Ковид-19 или пак  се сомневате дека сте позитивни?!

Најверодостоен тест во моментот за утврдување на присуство на вирусот е PCR тест (polymerase chain reaction) методата.

Примерокот (брисот) се зема надвор, без влегување во затворени простории (во центарот на градот, на мирно место и без гужви).

Примерокот за узорзирање е назофарингеален и орофарингеален брис (подлабоко земен брис од грло и нос), но вирусот исто така се детектира и во други телесни течности. Оваа метода утврдува присуство на РНК од вирусот Sars-CoV-2 на молекуларно ниво. Позитивниот резултат потврдува дека вирусот е детектиран, но не дава информација во кој стадиум е болеста.

По добивање на позитивен резулатат се препорачува да се направат лабораториски анализи за утврдување на општата состојба на организмот. Досегашните сознанија за вирусот Sars-CoV-2 е дека најмногу ги напаѓа системот за коагулација и белите дробови. Но, секој организам може да реагира различно и исклучително важно е следење на целокупната сосотојба на организмот.

Аври панел: Во време на настинки и вируси, AVRI панелот Ви овозможува точна и брза детекција на најчестите предизвикувачи на акутни вирални респираторни инфекции со Real time PCR метода. Со оваа молекуларна анализа можат да бидат детектирани Influenza А virus, SARS-CoV- 2 coronavirus, Influenza В virus ,Human parainfluenza virus type 2 ,Human parainfluenza virus type 4, Human bocavirus ,Human rhinovirus , Human respiratory syncytial virus ,Human adenovirus , Human parainfluenza virus type 3, Human parainfluenza virus type 1 ,Human metapneumovirus .

За компанијата

Ние сме лабораторија која претставува линк меѓу лабораториските податоци и дијагнозата. Обезбедувајќи лабораториски тестови, здравствени услуги и интерпретација на резултати за пациентите и докторите, се стремиме кон унапредување на грижата за здравјето на пациентите. Основани во 2015 година како дел од поликлиника, паралелно се развивавме со потребите на пациентите од една страна и развојот на медицината и потребите на докторите од друга страна. Се прилагодуваме на индустријата што се развива и постојано инвестираме во ресурси, што ќе му користат на целокупниот здравствен систем. Фокусирани сме на потребите на утрешниот ден – оној што го градат специјалистите по медицинска биохемија, за лекарите и за пациентите.

Genea Lab e дијагностичка лабораторија која што изработува хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи.
Дијагностичката биохемиска лабораторија водена од специјалист по медицинска биохемија изработува голем број на хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи во кои спаѓаат крвна слика, електролитен статус, метаболизам на железо, хормони, тумор маркери и уште многу други. Во истата се спроведува надворешна контрола на резултатите, како дел од програмата PREVECAL. Анализите кои не се работат во нашата лабораторија и држава се праќаат во соработничка лабораторија во Германија.

Молекуларна лабораторија: со real-time PCR метода
Молекуларната лабораторија е опремена со најсовремената опрема за изработка на генетски, вирусни и бактериски анализи со real-time PCR метода. На молекуларно ниво може да се одреди присуство/отсуство на одреден патоген, како и мутации во одредени гени.

Genea Lab е исто така застапник на светски позната германска генетска лабораторија CENTOGENE во која се изработуваат генетски тестови. Тука се трансформираат клиничките и генетските податоци во медицински решенија за пациентите и фармацевтските партнери.

Во лабораторијата се тестираат повеќе категории на болести:

 • Кардиоваскуларни
 • Ендокринологија
 • Метаболни нарушувања
 • Офталмологија
 • Дерматологија
 • Хематологија
 • Нефрологија
 • Коскени нарушувања
 • Дисморфологија
 • Хепатологија
 • Неврологија
 • Пнеумологија
 • Уво, нос и грло
 • Имунологија
 • Онкологија
 • Репродуктивни
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.